Honor to bardzo lubiana marka, która należy do Huaweia – firmy mającej obecnie wiele problemów. Nie tak dawno temu producent zaprezentował światu rodzinę Honor 10X, w której skład wszedł Honor 10X 5G i Honor 10X Max 5G. Już jutro dołączy do niej kolejny reprezentant, a mianowicie Honor 10X Lite. Dziś co nieco się o nim dowiedzieliśmy.

Honor 10X Lite – co wiemy o nadchodzącym smartfonie Honora?

Honor 10X Lite wygląd

Honor 10X 5G i Honor 10X Max 5G można kupić jedynie w Chinach, lecz Honor 10X Lite będzie dostępny globalnie. Na początku smartfon pojawi się w Rosji, skąd powinien powędrować m.in. do innych krajów Europy. Jego sercem najprawdopodobniej będzie Kirin 710A, a samo urządzenie zostanie wyposażone w ekran LCD, czytnik linii papilarnych w przycisku bocznym i 48-megapikselowy aparat główny. Z oficjalnym wyglądem Honora 10X Lite można się zapoznać na powyższej grafice.

Zobacz także: Premiera Huaweia Y7a, czyli P Smart 2021 w przebraniu

Nie da się ukryć, że smartfon prezentuje się całkiem dobrze, choć nie rewolucyjnie. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na obecność umieszczonego centralnie wycięcia na aparat do selfie, co w urządzeniach Huaweia i Honora jest swojego rodzaju nowością. Jak sugeruje udostępniona grafika, „średniak” będzie też wspierał SuperCharge, czyli szybkie ładowanie. Na razie nie wiadomo, o jakiej mocy. Premiera Honora 10X Lite odbędzie się 23 października, czyli jutro. Zamówienia przedpremierowe w Rosji będzie można składać od 6 listopada, a regularna sprzedaż rozpocznie się tydzień później. Cena opisywanego smartfona na razie pozostaje tajemnicą.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.