W zestawieniu Interbrand Best Global Brands 2020 pierwsze 5 miejsc zajęły marki będące częścią świata nowych technologii. Zdecydowanym liderem jest Apple. Co ciekawe, Facebook znalazł się poza pierwszą 10.

Interbrand Best Global Brands 2020 – oto wyniki

źródło: Interbrand

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęła firma Apple. Pozwoliły jej na to dochody szacowane na blisko 323 mld dolarów. Za gigantem z Cupertino z wynikiem prawie 201 mld dolarów uplasował się Amazon, przedsiębiorstwo zajmujące się handlem internetowym. Podium zamyka Microsoft z wynikiem nieco ponad 166 mld dolarów.

Także kolejne miejsca w zestawieniu zajmują marki technologiczne. Na 4. miejscu znalazło się Google z wynikiem ponad 165 mld dolarów, natomiast 5. miejsce zajmuje Samsung, osiągając ponad 62 mld dolarów szacowanych dochodów. Poza pierwszą 10 znalazł się Facebook (ponad 35 mld dolarów). Portal Marka Zuckerberga wyprzedził m.in. Intel, znany producent procesorów. Poza markami związanymi stricte z IT i technologiami wysoko uplasowały się m.in. marki motoryzacyjne (Toyota, Mercedes, BMW), a także Coca-Cola, McDonald’s i Disney.

Czytaj także: Uczenie maszynowe pozwoli nam odczytać teksty w zapomnianych językach

Interbrand co roku ocenia wartość marek. Przyjęte kryteria to choćby wyniki finansowe i działania marketingowe poszczególnych firm. Na ich podstawie Interbrand wylicza szacunkowe przyszłe dochody marek i umieszcza je na odpowiednich miejscach w zestawieniu.

źródło: Interbrand, wirtualnemedia.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.