Na rządowej witrynie gov.pl pojawiła się propozycja, by oferty poszczególnych operatorów telekomunikacyjnych zostały zebrane w jednym miejscu. Ma to pozwolić na łatwiejsze porównanie ofert przez klientów. Pierwsi operatorzy już przesłali informacje o tym, co oferują.

Oferty operatorów telekomunikacyjnych zebrane w jednym miejscu – szczegóły

Pomysł zebrania w jednym miejscu ofert poszczególnych operatorów ma związek z pandemią. Staramy się, aby ten trudny dla wielu czas możliwie najbardziej Wam ułatwiać. I to na wielu polach – czytamy na rządowej stronie.

Wiele osób uczy się i pracuje zdalnie, a co za tym idzie, korzysta więcej z internetu, niż wcześniej. Ciekawym pomysłem jest więc zebranie danych o promocjach organizowanych przez poszczególnych operatorów oraz o tym, jakie sprawy można załatwić online w tych niełatwych czasach. Pracownicy związani z resortem cyfryzacji zapytali firmy telekomunikacyjne o to, jakie oferty przygotowały w związku z pandemią. Póki co swoje odpowiedzi przesłali Play oraz Syrion, ale żeby porównanie zyskało na wartości, do akcji muszą przyłączyć się pozostali operatorzy. Zachęcamy inne firmy, aby – jeśli jeszcze tego nie zrobiły – przyłączyły się do tej akcji. Pomagajmy sobie – apeluje Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Resort cyfryzacji analogiczny plan przedstawił w kwietniu – wtedy na jego apel odpowiedziało ponad 20 operatorów.

Czytaj także: Koniec serwisu streamingowego Quibi, przetrwał tylko pół roku

Na rządowej stronie można znaleźć informacje o ofertach operatorów, które już przekazały potrzebne dane. Jest tam też wzór dokumentu do wypełnienia wraz ze wskazaniem, gdzie go przesłać dla przedstawicieli operatorów, którzy chcą włączyć się w akcję.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.