ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PGE ostrzega przed fałszywymi stronami

Polska Grupa Energetyczna zdradza datę osiągnięcia neutralności klimatycznej

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Neutralność klimatyczna to w ostatnim czasie niezwykle gorący temat. Coraz więcej firm deklaruje datę, od której nie będą już szkodziły naszemu środowisku dodatnim bilansem emisji gazów cieplarnianych. Niezwykle budujące jest to, że poza producentami sprzętu i firmami z branży IT coraz częściej takie deklaracje składają te, powiązane z energetyką i przemysłem paliwowym. W końcu to głównie one są kojarzone z ich emisją, która się przyczynia do zmian klimatu.

PGE naturalne dla środowiska do 2050 roku

PGE naturalne dla środowiska do 2050 roku

Polska Grupa Energetyczna właśnie ogłosiła, że do 2050 roku osiągnie status neutralności klimatycznej. Warto podkreślić, że wśród firm składających deklaracje tego typu jest to niezwykle popularna data. Jedynie Microsoft obiecał, że osiągnie ten status do 2030 roku. Warto tu przytoczyć komunikat PGE w tej sprawie:

Zgodnie z informacją z lutego 2020 roku, zaraz po powołaniu do Zarządu PGE XI Kadencji, zapowiedziałem zmiany i rozpoczęcie prac nad nową strategią Grupy PGE. Dzisiaj informuję, że PGE Polska Grupa Energetyczna jest gotowa do bycia liderem zrównoważonej transformacji energetycznej, a Zarząd ma na to bardzo konkretny plan. W nowej strategii odpowiedzieliśmy na oczekiwania społeczne, zmiany regulacyjne oraz rynkowe i zdecydowanie postawiliśmy na nisko i zeroemisyjne źródła energii. Nasz cel to neutralność klimatyczna Grupy PGE w 2050 roku. Aby go zrealizować przyspieszamy proces zmian w spółce. Już w 2030 roku Grupa PGE będzie całkowicie innym przedsiębiorstwem.

— Powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna.

Zobacz też: Dlaczego seria Mi 10T używa LCD a nie OLED? Xiaomi wyjaśnia

Całość ma się opierać na trzech filarach. Należą do nich: energia przyjazna dla środowiska, nowoczesne usługi energetyczne oraz sprawna i efektywna organizacja. Prezes firmy uchyla także rąbka tajemnicy i zdradza, jak owe zmiany mają wyglądać:

Naszym długoterminowym celem strategicznym jest, aby w 2050 roku 100 proc. energii sprzedawanej przez PGE pochodziło ze źródeł odnawialnych. Nasi Klienci oczekują energii produkowanej w sposób przyjazny dla środowiska. Dlatego będziemy realizować ambitny program budowy morskich i lądowych farm wiatrowych oraz fotowoltaiki. Będziemy też poszukiwać możliwości akwizycyjnych kolejnych projektów odnawialnych. Wiemy, że transformacja energetyczna jest procesem wielowymiarowym, dlatego budowę udziału w rynku OZE oprócz realizacji inwestycji wielkoskalowych wzmocnimy o długoterminową współpracę z naszymi Klientami. Dostrzegamy ich dążenie do niezależności i bycia aktywnymi uczestnikami rynku. Dlatego korzystając ze swoich kompetencji i doświadczenia wychodzimy naprzeciw ich potrzebom: będziemy wdrażać oferty oparte na długoterminowej współpracy, zapewniające im dostęp do zielonej energii, stwarzać korzystne warunki do produkcji energii w mikroinstalacjach oraz zapewniać niezawodne usługi dystrybucyjne, umożliwiające rozwój energetyki rozproszonej i magazynów energii.

Źródło: PGE

Sprawdź najnowsze wpisy