Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

USB Implementers Forum na targach CES poinformowała, że smartfony otrzymają gniazdo USB 3.0 do końca 2012 roku. Założenia wyglądają obiecująco. Zaimplementowanie USB 3.0 pozwoliłoby na przesył danych na poziomie 100 MB na sekundę. Dla porównania trzecia odsłona USB pozwala przesłać pliki nawet z szybkością 5 Gb (640 MB) na sekundę.

Jeden z dyrektorów tej niekomercyjnej organizacji stwierdził dziś, że to co wcześniej zajmowało 15 minut, od teraz trwać będzie minutę i dziesięć sekund. USB 3.0 w wersji „smartfonowej” będzie portem microUSB.

Taki stan rzeczy poprawi humor na pewno tym użytkownikom, którzy kopiują duże pliki i robią to często. Przyspieszenie będzie na prawdę bardzo zauważalne. Tylko teraz pojawia się pytanie, czy jest sens wprowadzać USB 3.0? Kiedy w przeciągu tego roku Intel wprowadzi prawdopodobnie Thunderbolt, znacznie szybszą technologię przesyłu danych. Co prawda najpierw tylko na pecetach, ale z czasem też na urządzeniach mobilnych.

 

źródło: pcworld.com
Kamil Zawiślak