Smartfony z USB 3.0 do końca roku?

Newsy

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

USB Implementers Forum na targach CES poinformowała, że smartfony otrzymają gniazdo USB 3.0 do końca 2012 roku. Założenia wyglądają obiecująco. Zaimplementowanie USB 3.0 pozwoliłoby na przesył danych na poziomie 100 MB na sekundę. Dla porównania trzecia odsłona USB pozwala przesłać pliki nawet z szybkością 5 Gb (640 MB) na sekundę.

Jeden z dyrektorów tej niekomercyjnej organizacji stwierdził dziś, że to co wcześniej zajmowało 15 minut, od teraz trwać będzie minutę i dziesięć sekund. USB 3.0 w wersji „smartfonowej” będzie portem microUSB.

Taki stan rzeczy poprawi humor na pewno tym użytkownikom, którzy kopiują duże pliki i robią to często. Przyspieszenie będzie na prawdę bardzo zauważalne. Tylko teraz pojawia się pytanie, czy jest sens wprowadzać USB 3.0? Kiedy w przeciągu tego roku Intel wprowadzi prawdopodobnie Thunderbolt, znacznie szybszą technologię przesyłu danych. Co prawda najpierw tylko na pecetach, ale z czasem też na urządzeniach mobilnych.

 

źródło: pcworld.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x