Firma Acer poinformowała o nowym Chromebooku wyposażonym w procesor Snapdragon 7c od firmy Qualcomm. Jest to pierwsze urządzenie należącej do tej kategorii, które dostało układ od tego amerykańskiego producenta SoC. Produkt o nazwie Acer Chromebook Spin 513 występuje w dwóch wariantach: tradycyjnym i Enterprise. Ten drugi został dostosowany z myślą o klientach korporacyjnych. Znajdziemy na nim między innymi system Chrome OS Enterprise. 

Chromebook ze Snapdragonem

Cena urządzenia w najtańszym wariancie zaczyna się od 399 USD, czyli około 1 540 PLN. Jak już wspomniałem we wstępie, jego sercem jest układ Snapdragon 7c. Jest to procesor dedykowany laptopom, także tym z Windowsem 10 ARM. Układ ten oferuje osiem rdzeni Kyro 468 i układ graficzny Adreno 618. Jednostka ta została wykonana w procesie litograficznym 8 nm. Procesor jest wspierany przez do 8 GB pamięci operacyjnej oraz oferuje 128 GB pamięci masowej. Acer Chromebook Spin 513 jest urządzeniem typu dwa w jednym. To oznacza, że dzięki zawiasowi 360 stopni i dotykowemu, 13,3-calowemu wyświetlaczowi IPS o rozdzielczości Full HD łatwo można go zamienić w tablet.

Zobacz też: Bezprzewodowe słuchawki Nokii z potężną baterią – użytkownicy szybko zapomną o ładowarce

Ten pierwszy na świecie Chromebook ze Snapdragonem został wyposażony w pełnowymiarowy port USB 3.0, dwa porty USB-C, z których jeden służy jako wejście zasilania, oraz gniazdo combo mikrofonu i słuchawek kompatybilne z Jack 3.5 mm. Za wprowadzanie tekstu odpowiada wyspowa klawiatura z opcjonalnym podświetleniem i gładzik, który jest schowany za taflą wzmocnionego szkła Gorilla Glass. Co więcej, Acer stworzył także wariant laptopa z obsługą sieci LTE, co zwiększy jego komfort pracy w terenie. Kolejnym dużym atutem w tej kwestii jest mocna bateria i niska waga. Laptop waży bowiem 1,2 kilograma i jest w stanie pracować do 14 godzin na pojedynczym ładowaniu. Dodatkowo istnieje spora szansa, że niedługo na rynek trafią kolejne modele z tym układem, także od innych producentów.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.