ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LG Watch Urbane – stylowo i smart, ale bez przełomu

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: Newsy
lgwatchurbane

W 2014 roku LG dołączyło do producentów tzw. „inteligentnych zegarków”. Koreańczycy wypuścili wtedy G Watch. Zaprezentowany w ubiegłym roku zegarek nie był produktem z najwyższej półki. Po raczkującej gałęźi rynku nie można było spodziewać się cudów.

Wraz z upływem czasu sytuacja nieco się zmieniła. Producenci zauważyli, że inteligentne zegarki wcale nie będą tylko rzadko kupowanym dodatkiem dedykowanym technologicznym „nerdom”. Po tego typu urządzenia sięgają także zwykli ludzie. Według wyliczeń SmartwatchGroup.com łączna ilość sprzedanych w 2014 e-zegarków sięgnęła ponad 3 milionów egzemplarzy.

Koreańczycy postanowili więc znowu zaznaczyć swoją obecność na tym rozwojowym segmencie rynku. Pomóc w podbiciu rynku gadżetów elektronicznych ma LG Watch Urbane. Model ten można łatwo pomylić z LG Watch R, który na rynku pojawił się w sierpniu. Azjaci tworząc Watch Urbane nie dokonali niczego przełomowego, ich głównym zamysłem było wypuszczenie nowego modelu, aby nie pozostać w tyle.

lgwatchr
Lg Watch R – prawda, że łudząco podobny?

Urabne ma specyfikację prawie identyczną jak Watch R. Jego sercem jest ten sam procesor Snapdragon 400 o taktowaniu 1,2GHz 512MB pamięci RAM, 4GB pamięci wewnętrznej oraz baterię o pojemności 410mAh. Urządzenie wyposażone jest także w 1,3-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 320×320 pikseli. Całość uzupełniają dodatki w postaci pulsometru, barometru oraz odporności na kurz i zanurzenie zgodne z certyfikatem IP67.

Cena zegarka nie jest jeszcze znana. Koreańczycy ujawnią ją kiedy Urabne będzie już u progu wejścia na rynek. Główną różnicą w stosunku do swojego pierwowzoru jest niewielka różnica w wyglądzie. Użytkownicy Watch R narzekali na pasek zegarka, który był niewygodny i nie zbyt estetyczny (kwestia gustu). LG określa Urbane jako model „luksusowy”, ciekawe tylko czy luksus będzie tym razem szedł w parze z wygodą i pełną satysfakcją użytkowników.

źródło: androidandme.com

Sprawdź najnowsze wpisy