ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowy tablet od Lenovo

Autor: Mariusz Maciejewski Kategoria: Newsy
google_currents_feature

Oprócz IdeaTab S2 na trwających w Las Vegas targach CES 2012 Lenovo zaprezentowało swój drugi tablet o nazwie LePad K2010 – nazwa urządzenia w Chinach (IdeaTab K2 – nazwa na pozostałych rynkach). Pochodzący z wyższej, niż wspomniany S2, półki tablet wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Tegra 3 oraz 10 calowy ekran IPS full HD o rozdzielczości 1920×1200 pikseli.

Dodatkowo K2 posiada dwa głośniki stereo oraz 8 megapikselową kamerę.

Wśród znajdujących się w urządzeniu złączy znajdziemy: wyjście HDMI, microUSB, full USB (który nie tak łatwo znaleźć u urządzeń konkurencji), slot karty SIM (możliwe 4G) i karty SD oraz czytnik linii papilarnych pozwalający na zabezpieczenie urządzenia przed niepowołanymi osobami.

google_currents_feature
IdeaTab pracuje w oparciu o najnowszy system od Google, a więc Android 4.0 (Ice Cream Sandwich). Choć według wielu źródeł jest to wczesna wersja i wymaga jeszcze dopracowania.

Poniżej film portalu androidauthority.com prezentujący bohatera tego newsa:

W chwili obecnej nie znamy jednak ani ceny omawianego urządzenia, ani daty jego premiery.

Biorąc jednak pod uwagę doświadczenie w produkcji cieszącego się dobrą opinią sprzętu oraz zapewnienia o sporej aktywności chińskiej firmy na rynku USA, Kanady i Europy w tym roku możemy spodziewać się już wkrótce kilku godnych zainteresowania tabletów czy smartfonów.

A Wam podoba się nowy tablet i perspektywa pojawienia się na rynku urządzeń mobilnych kolejnego gracza?


źródło: androidauthority.com

Sprawdź najnowsze wpisy