Premiera rodziny iPhone 12 to bezapelacyjnie największe smartfonowe wydarzenie tego roku. Kilka dni temu Apple zaprezentowało aż cztery flagowce: iPhone’a 12 mini, iPhone’a 12, iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max. Dziś dowiedzieliśmy się, jak radzi sobie bateria w iPhonie 12 i iPhonie 12 Pro przy włączonym 5G. Podpowiedź: stosunkowo kiepsko.

Czas pracy iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro przy włączonym 5G – test

Pojemność baterii iPhone 12 Pro Max

Od samego początku było wiadomo, że włączone 5G będzie się wiązało z większą konsumpcją energii w najnowszych iPhone’ach niż przy korzystaniu z LTE. Do dziś nie było jednak jasne, o ile. Dzięki testom przeprowadzonym przez portal Tom’s Guide dowiedzieliśmy się, że iPhone 12 przy włączonym 5G działa na jednym ładowaniu 8 godzin i 25 minut, a przy LTE – 10 godzin i 23 minuty. To około 20-procentowa różnica na korzyść 4G.

Zobacz także: Pojemność baterii iPhone 12 Pro Max ujawniona. Nic dziwnego, że Apple się nie chwaliło

Nieco lepiej radzi sobie iPhone 12 Pro. Ten z kolei przy włączonym 5G działał 9 godzin i 6 minut, a przy LTE – 11 godzin i 24 minuty. W porównaniu do zeszłorocznych modeli z LTE iPhone 12 pracował 53 minuty krócej od iPhone’a 11, a iPhone 12 Pro dokładnie godzinę dłużej niż iPhone 11 Pro. Test serwisu Tom’s Guide polegał na uruchamianiu skryptu przeglądarki i otwieraniu nowej karty co 30 sekund. Jasność wyświetlacza obu urządzeń była ustawiona na 150 nitów. Pod koniec warto wspomnieć, że smartfony z serii iPhone 12 mogą automatycznie decydować, kiedy korzystać z LTE, a kiedy przełączać się na 5G. To rozwiązanie pomaga oszczędzać baterię poprzez używanie starszej technologii przy mniej wymagających zadaniach, takich jak np. strumieniowanie muzyki na zablokowanym ekranie.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.