Xiaomi zaprezentowało niedawno serię Mi 10T. Są to chyba najlepiej wyposażone smartfony w swojej kategorii cenowej. Producent postawił w ich przypadku na flagowego Snapdragona 865, pamięć operacyjną LPDDR5 i potężną baterię 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowania do 33 W. Duże wrażenie również robi potężna bateria aparatów, w które główną rolę odgrywa moduł 108 MPx. Warto tu zapoznać się z testem Łukasza, który miał okazję sprawdzić jak sprawuje się model Mi 10T Pro. Mimo licznych zalet i przychylnych recenzji sporo osób narzeka na to urządzenie z powodu jego ekranu. 

Xiaomi tłumaczy się z LCD w Mi 10T

Xiaomi tłumaczy się z LCD w Mi 10T

Wybór LCD we współczesnym flagowcu zamiast panelu OLED budzi wiele wątpliwości. Nawet jeśli ów flagowiec nie jest tak naprawdę sztandarowym produktem firmy oraz cechuje się niską ceną. Sytuacji nie ratuje nawet fakt, że nie jest to byle jaki panel, a taki z odświeżaniem 144 Hz i zagęszczeniem pikseli na poziomie 395 PPI. Producent postanowił więc wyjaśnić, dlaczego podjął taką, a nie inną decyzję. Stało się to podczas rozmowy jednego z członków zarządu firmy z portalem TechRadar. Otóż Daniel Hoang Desjarlais, kierownik ds. marketingu produktów w Xiaomi, podobno stwierdził: 

Lepiej jest mieć wysokiej jakości ekran LCD, najlepszy z najlepszych LCD, niż taniego AMOLEDA.

Zobacz też: [Recenzja] Xiaomi Mi 10T Pro to ciekawy przykład, jak dobrze odświeżać flagowce

Wspomniał również, że jedną z przyczyn jest fakt, że AMOLED jest nieprzyjazny dla oczu:

Są problemy z oczami podczas stosowania ekranów AMOLED u niektórych ludzi. Myślę, że 10% populacji, patrząc na wyświetlacz AMOLED, doświadcza bardzo silnego zmęczenia oczu.

— Stwierdził. 

Seria Mi 10T jest znacznie tańsza od innych flagowych modeli. Dlatego też większość osób obstawia, że to właśnie ten czynnik tutaj przeważył. Przy okazji pracownik Xiaomi wyjaśnił, dlaczego firma skupiła się na płaskim, a nie zakrzywionym wyświetlaczu:

Zrobiłem sporo ankiet i badań użytkowników na ten temat. Ponad 60% użytkowników preferuje płaskie krawędzie, czyli płaskie wyświetlacze.

No cóż, gdybym brał udział w tej ankiecie, to również zaliczałbym się do tych osób, więc w to akurat jestem w stanie uwierzyć. 

Źródło: TechRadar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.