Nokia Essential Wireless Headphones

Bezprzewodowe słuchawki Nokii z potężną baterią – użytkownicy szybko zapomną o ładowarce

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

HMD Global poinformowało właśnie, że wprowadza na rynek międzynarodowy słuchawek Nokia Essential Wireless Headphones. Jest to tak naprawdę to samo urządzenie co model E1200, który miał jednak swoją premierę jedynie w krajach azjatyckich. Jest to pełna konstrukcja nauszna wyposażona w 40 mm przetworniki dynamiczne. Dzięki temu mają one zapewnić bogaty dźwięk w całym spektrum i mocne basy. Jednak jakość nie jest jedyną zaletą tej konstrukcji.

Nokia Essential Wireless Headphones

Nokia Essential Wireless Headphones

Nie wybiegajmy jednak na przód i pozostańmy jeszcze przy konstrukcji tych słuchawek. Dominującym materiałem jest anodyzowane aluminium. Ma ono zapewniać poczucie solidności konstrukcji i wysokiej klasy. Mimo to są stosunkowo lekkie. Ważą zaledwie 197 gramów. Nie jest to więc coś, co będzie jakoś szczególnie obciążało nam głowę. Kolejną ich dużą zaletą jest czas pracy ba baterii. Ten ma sięgać do 40 godzin ciągłej pracy. Oczywiście porównywanie ich do konstrukcji dousznych nie ma najmniejszego sensu. Oczywiście, że trzymają do 10 razy dłużej, niż większość tego typu słuchawek dostępnych na rynku. Jednak to dlatego, że mieszczą w sobie olbrzymią baterię o pojemności 500 mAh. Różnice konstrukcyjne nie zmieniają jednak faktu, że w słuchawkach Nokii możemy spędzić cały roboczy tydzień na jednym ładowaniu, a konstrukcje douszne często padną przed przerwą obiadową.

Zobacz też: 5G w iPhone’ach 12 nie działa, gdy funkcja Dual SIM jest włączona

Dodatkowo słuchawki Nokia Essential Wireless Headphones są wyposażone w gniazdo audio 3,5 mm do połączeń przewodowych. Dzięki temu umożliwiają współpracę z urządzeniami, które nie obsługują bezprzewodowej transmisji danych. Opcja ta pozwala także na cieszenie się dźwiękiem wyższej jakości, jeśli podłączymy je do porządnego zestawu grającego. Jeśli chodzi o połączenia bezprzewodowe, to są one realizowane za pomocą technologii Bluetooth 5.0. Dodatkowo są one kompatybilne z Asystentem Google i Siri. Słuchawki te mają trafić do sklepów na całym świecie od listopada 2020 roku w cenie 59 Euro, czyli około 270 PLN.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy