Wiele osób wciąż nie do końca rozumie potencjał, jaki się skrywa za technologiami stojącymi za skrótem 5G. Dokładnie, technologiami. Warto bowiem pamiętać, że nie jest to jedno rozwiązanie, ale cały ich pakiet. Natomiast łączność komórkowa to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli mówimy o możliwościach tej sieci. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości w tej sprawie, Samsung uruchomił instalację, którą nazwał autobusem 5G. Chociaż raczej nigdzie się nim nie dojedzie.

Autobus 5G Samsunga

Autobus 5G Samsunga

Właściwie to autobus 5G nie ma zbyt wiele wspólnego z pojazdem komunikacji zbiorowej. To jedynie pokój stylizowany w ten sposób. Powstał on, aby odwiedzający mogli zobaczyć, jak sieć 5G poprawia jakość strumieniowania gier, pracy i rozrywki podczas podróży. Instalacja ta, składająca się z biura domowego i strefy gier, interaktywnego schronu oraz naturalnej wielkości makiety autobusu znajduje się w Samsung KX w pobliżu stacji King’s Cross w Wielkiej Brytanii. Najprawdopodobniej właśnie jako hołd temu miastu koreański gigant wybrał autobus jako motyw przewodni swojej instalacji. 

Zobacz też: [Recenzja] Vivo X51 5G – elegancki smartfon, gdzie gimbal to tylko jedna z niespodzianek

Goście mogą wypróbować gry strumieniowane za pomocą 5G, wybierając z listy tytuły na Xbox One, które są wyświetlane na monitorze Samsung Odyssey G9 Curved Gaming Monitor. Natomiast kiedy są w autobusie mogą grać w gry z konsoli Microsoftu za pośrednictwem smartfona Galaxy Note20. Warto podkreślić, że według zapewnień Samsunga, jak i Microsoftu, smartfon ten został zoptymalizowany dla usługi Xbox Game Pass streaming. Aby przekonać się, jak 5G może zmienić sposób, w jaki pracujemy, producent udostępnił specjalnie przygotowany zestaw składający się z tabletu Galaxy Tab S7 i kompaktowej klawiatury. Tak, aby odwiedzający doświadczyli pracy zdalnej. Natomiast w aspekcie rozrywkowym, 5G będzie używać do strumieniowego przesyłania YouTube, Spotify, Netflixa i innych treści na urządzeniach podczas przebywania w wiaty i na samym autobusie. Pomysł jest niezwykle ciekawy, chociaż o wiele większe wrażenie robiłby, gdyby prezentacja pojawiła się w prawdziwym, jeżdżącym po mieście, autobusie.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.