Logitech wyniki 2Q 2021

Pandemia nie dla każdego taka straszna – Logitech należy do grona szczęśliwców

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Pandemia to niezwykle trudny okres dla większości firm, także tych technologicznych. No właśnie, dla większości. Ponieważ nawet w tak trudnych czasach zawsze znajdzie się ktoś, kto zyskuje. I oczywiście nie jest to coś, co należy potępiać. Trudne czasy często generują lub potęgują potrzeby. Natomiast umiejętność ich zaspokojenia w żadnym wypadku nie jest powodem do wstydu, a wręcz przeciwnie. Pomaga ona tym, którzy potrzebowanie wykazują. Tak właśnie działa obecnie firma Logitech.

Logitech wyniki 2Q 2021

Logitech wyniki 2Q 2021

Firma Logitech ogłaszając swoje wyniki za drugi kwartał roku podatkowego 2021, stwierdziła, że w ciągu trzech miesięcy osiągnęła sprzedaż na poziomie 1,26 miliarda dolarów. To stanowi wzrost o 75 procent w porównaniu z tym samym okresem analogicznego okresu zeszłego roku podatkowego. Jest to również pierwszy przypadek w historii firmy, w którym sprzedaż przekroczyła miliard dolarów w jednym kwartale. To jednak nie koniec sukcesów producenta. Przychody operacyjne wzrosły o imponujące 372% do 322 milionów dolarów, z zaledwie 68 milionów dolarów w tym samym kwartale roku wcześniejszego.

Zobacz też: Kolorowy Messenger, czyli Polacy mają problem z… tęczą

Taki obrót spraw nie powinien jednak dziwić. Coraz więcej osób zostało zmuszonych do pracy lub nauki z domowych pieleszy. Całe rzesze w końcu odnalazły czas na nadrobienie bogatych kupek wstydu, jeśli chodzi o gry komputerowe. Duże grono musiało więc złożyć swoje zestawy komputerowe. Inni odkryli, że ich peryferia może i są wystarczające do podstawowej obsługi komputera i przeglądania Internetu, jednak do wykonywania pracy lub do gier zwyczajnie się nie nadają. Na rynku powstało olbrzymie zapotrzebowanie na peryferia komputerowe, które cechują się zarówno wysoką jakością, jak i atrakcyjną ceną. To natomiast idealnie wpasowuje się w znaczną część oferty producenta.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy