Mozilla właśnie opublikowała wersję 82.0 przeglądarki internetowej Firefox. Wprowadza ona szereg ulepszeń i podobno jest szybsza niż kiedykolwiek. Aktualizacja dodatkowo zajmuje się również kilkoma lukami bezpieczeństwa, z których większość jest sklasyfikowana jako te wysokiego ryzyka. Znacznej poprawie uległa również funkcja wyświetlania obrazu w obrazie. Jest ona szczególnie doceniana przez osoby, które oglądają filmy za pomocą przeglądarki.

Firefox 82.0 działa jeszcze szybciej i sprawniej

Firefox 82.0 działa jeszcze szybciej i sprawniej

Według Mozilli strony internetowe wykorzystujące układy oparte na platformie Flexbox ładują się teraz z nowym Firefoksem o 20 procent szybciej. Co więcej, przywracanie poprzedniej sesji przeglądania jest o 17 procent szybsze niż poprzednio. Dzięki temu można bez większych zakłóceń kontynuować przeglądanie od miejsca, w którym zostało przerwane. Dodatkowo w przypadku użytkowników systemu Windows otwarcie nowego okna jest teraz o 10% szybsze. Przy okazji oglądanie filmów z przeglądarką Firefox 82 jest teraz o wiele przyjemniejsze. Wszystko dzięki ulepszonemu przyciskowi Picture-in-Picture, który jest łatwiejszy do zlokalizowania dzięki nowemu wyglądowi i pozycji. Dostępny jest także nowy skrót klawiaturowy dla użytkowników komputerów Mac umożliwiający włączenie tej funkcji.

Zobacz też: Komentarze m.in. o „śmieciowych widzach” na profilu TVN Turbo na FB. Są przeprosiny

W systemie Windows Firefox może teraz korzystać z DirectComposition do sprzętowego dekodowania wideo, aby poprawić wykorzystanie CPU i GPU podczas odtwarzania. W przypadku laptopów może to prowadzić do wydłużenia czasu pracy na baterii i obniżenia hałasu spowodowanego chłodzeniem układów. Zmiany nie wydają się szczególnie rewolucyjne. Nie ma tu mowy o setkach nowych funkcji. Jednak nowy Firefox wydaje się świetnym narzędziem do przeglądania internetu. A właśnie taki jest główny cel programów z tej kategorii. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.