ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Aktualizacje dla Lenovo w drugim kwartale tego roku

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: Newsy
lenovologo

Jak mogliście się już dzisiaj przekonać fragmentacja to bolączka smartfonów z systemem Android. Wszelkie wieści dotyczące aktualizacji elektryzują społeczność skupioną wokół danego modelu. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że producenci telefonów traktują aktualizację często po macoszemu.

Chiński producent sprzętu elektronicznego – Lenovo – wydał wczoraj plan pokazujący jak będą przebiegać aktualizacje dla smartfonów tej marki. Według jego założeń modele: A5000, A6000, P70, S90, Vibe X2, Vibe Z2 i Vibe Z2 Pro mają otrzymać nowsze wersje systemów w drugim kwartale tego roku.

Użytkowników tych sprzętów wśród naszych czytelników jest zapewne niewielu, ale mimo wszystko cieszymy się, że Chińczycy nie zostawili ich samych sobie. Modele wymienione powyżej dostaną aktualizację w pierwszej kolejności, lecz krótko po nich tego zaszczytu mają dostąpić także S856, S860, S930 i P90. Informacje o możliwości pobrania nowego Androida telefony wyświetlą pomiędzy  1-szym kwietnia a 30 czerwca (brak bliżej określonej daty).

Co ciekawe, w swoim oficjalnej informacji Lenovo powiadomiło swoich użytkowników o tym, że jeśli posiadają telefon na abonament lub z systemem zmienionym nieco przez operatora mogą Androida Lollipop po prostu nie dostać.

Mając przyjemność pracowania dla jednego z wielkich producentów smartfonów z Androidem podejrzewam, że sytuacja ta jest spowodowana kosztami. Każda nowa wersja systemu musi być sprawdzona, delikatnie przeprogramowana, aplikacje od operatora muszą działać bez zarzutu, a to wiąże się z koniecznością testowania kodu i samego sprzętu. W związku z tym operatorzy podpisujący kontrakty z producentami po prostu rezygnują z aktualizacji na rzecz zaoszczędzenia pieniędzy.

źródło: lenovo.com

Sprawdź najnowsze wpisy