Modułowy smartfon w drodze. Project Ara już na MWC!

Newsy

project-ara-theverge-2_1020

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Ostatnio o przełomowym eksperymencie Google niewiele się mówi. Być może ze względu na fakt niewielu informacji wydostających się na światło dzienne o intrygującym projekcie, który ma na celu wydłużyć czas życia smartfonów na rynku.

 

Project Ara to koncepcja modułowego smartfona, w którym będziemy mogli wymieniać poszczególne podzespoły na nowsze. Gdy zabraknie nam mocy – zmienimy procesor i/lub pamięć ram. Za słaby aparat? Kolejna zmiana modułu itd. Niestety ale częste wymiany modułów mogą zaboleć przede wszystkim Nasz portfel. Ceny podzespołów mają się wahać od 50 do nawet 500… dolarów.

 

18

 

Projekt zrzesza wielu producentów np. Fujitsu, Yezz, Sennheiser, Innolux czy Toshiba. Ten ostatni ma wyłączność na produkowanie układów SOC przez pierwszy rok. Producent pokazał także dziś pierwsze moduły aparatu o rozdzielczościach 5 i 13 MPx oraz nawiązał współprace z firmą Einfochips odnośnie produkcji poszczególnych modułów. Wiceprezydent Toshiby ogłosił o zaprojektowanych dwóch wersjach smartfonu Spiral One i Spiral Two. Do sprzedaży ma jednak trafić tylko druga wersja, oraz jeszcze nie zaprezentowana wersja z numerem 3.

 

13mp

 

 

Firma Yezz poinformowała o wyprodukowaniu 100 prototypowych wersji modularnego smartfona. Ma być też jedna z pierwszych firm produkujących poszczególne moduły.

 

A jak Wam podoba się pomysł Google? Niepotrzebny gadżet czy szansa za oszczędności?

 

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x