ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Modułowy smartfon w drodze. Project Ara już na MWC!

Autor: Arkadiusz Melerski Kategoria: Newsy
project-ara-theverge-2_1020

Ostatnio o przełomowym eksperymencie Google niewiele się mówi. Być może ze względu na fakt niewielu informacji wydostających się na światło dzienne o intrygującym projekcie, który ma na celu wydłużyć czas życia smartfonów na rynku.

Project Ara to koncepcja modułowego smartfona, w którym będziemy mogli wymieniać poszczególne podzespoły na nowsze. Gdy zabraknie nam mocy – zmienimy procesor i/lub pamięć ram. Za słaby aparat? Kolejna zmiana modułu itd. Niestety ale częste wymiany modułów mogą zaboleć przede wszystkim Nasz portfel. Ceny podzespołów mają się wahać od 50 do nawet 500… dolarów.

18

Projekt zrzesza wielu producentów np. Fujitsu, Yezz, Sennheiser, Innolux czy Toshiba. Ten ostatni ma wyłączność na produkowanie układów SOC przez pierwszy rok. Producent pokazał także dziś pierwsze moduły aparatu o rozdzielczościach 5 i 13 MPx oraz nawiązał współprace z firmą Einfochips odnośnie produkcji poszczególnych modułów. Wiceprezydent Toshiby ogłosił o zaprojektowanych dwóch wersjach smartfonu Spiral One i Spiral Two. Do sprzedaży ma jednak trafić tylko druga wersja, oraz jeszcze nie zaprezentowana wersja z numerem 3.

13mp

Firma Yezz poinformowała o wyprodukowaniu 100 prototypowych wersji modularnego smartfona. Ma być też jedna z pierwszych firm produkujących poszczególne moduły.

A jak Wam podoba się pomysł Google? Niepotrzebny gadżet czy szansa za oszczędności?

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy