zakupy spożywcze online coraz droższe

Zakupy spożywcze robione online z dostawą do domu to coraz droższe rozwiązanie

2 minuty czytania
Komentarze

Coraz droższe są zakupy spożywcze robione online. Przynajmniej w wypadku, gdy robimy je w jednym z popularnych marketów spożywczych i oczekujemy dostawy do domu. Serwis Bankier.pl przeanalizował sytuację z zakupami spożywczymi online panującą w Polsce podczas epidemii koronawirusa.

Zakupy spożywcze online są coraz droższe

Kilka miesięcy temu tylko 5 sieci spożywczych oferowało dostawę zakupów zrobionych online do domu. Dziś jest ich zdecydowanie więcej. Mimo że zwiększyła się konkurencja na tym rynku, ceny nie spadły. Jest wręcz przeciwnie.

To, że zdrożały same produkty, nie jest niespodzianką. Mamy w końcu rekordową inflację na tle pozostałych krajów Unii Europejskiej. Serwis Bankier.pl przeanalizował jednak koszty dostawy zakupów zrobionych online 3 lata temu, z tymi, które obowiązują dzisiaj. W 2017 roku w Tesco za dostawę zakupów zrobionych online klienci płacili od 6,48 do 11,98 zł. Teraz dolna granica to kwota 11,49 zł. W E.Leclerc koszty dostawy sięgały w 2017 roku 8,99 zł, natomiast dziś zaczynają się od 19,90 zł.

Jakie są obecne koszty dostawy zakupów spożywczych zrobionych online w poszczególnych sklepach? Oto kilka przykładów:

  • Biedronka: 12,99 zł za zakupy poniżej 50 zł. Im wyższa kwota wydana na zakupy, tym tańsza dostawa, dodatkowe opłaty za reklamówki i… dopłaty dla kuriera za złą pogodę.
  • Tesco: 11,49 – 23,49 zł zależnie od terminu dostawy i wybranego miasta, dopłata za reklamówki – 2 zł niezależnie od tego, ile będzie potrzebnych.
  • Carrefour: 12,99 zł za zakupy do kwoty 100 zł, im wyższą kwotę wydamy, tym będzie taniej. W przypadku zakupów z Carrefour Express – 6,99 zł oraz ew. 3,99 zł dopłaty, jeśli kwota za zakupy będzie niższa niż 60 zł.
  • Kaufland: 15,90 zł, przy czym kwota za zakupy nie może być mniejsza niż 40 zł. Jeśli wartość zakupów wyniesie powyżej 100 zł, kwota za dostawę spadnie do 9,90 zł.

Czytaj także: [Promocje dnia] Samsung Galaxy M21, Jabra Elite Active 75t, Xiaomi Redmi AirDots S i więcej super okazji!

W niektórych sklepach możemy liczyć na darmową dostawę, ale tylko po przekroczeniu określonej kwoty wydanej na zakupy, zazwyczaj ok. 200 zł.

źródło: Bankier.pl

Motyw