Emulatory to fajny sposób na zapoznanie się z grami z wybranej platformy bez konieczności posiadania danego urządzenia. W sklepie Google Play znaleźć można wiele aplikacji, które spełniają takie zadanie, jednak są one w stanie głównie emulować produkcje ze starych urządzeń. Wygląda jednak na to, że na Androida powstaje emulator PlayStation 3, który odnosi pierwsze sukcesy.

Powstaje emulator PlayStation 3 dla Androida. Przed autorem jednak jeszcze wiele pracy

Użytkownik Reddita o nicku 9xxu ogłosił dzisiaj, że od kilku miesięcy pracuje nad emulatorem PlayStation 3 dla Androida. Nie muszę chyba wspominać, że jest to bardzo trudne zadanie, głównie ze względu na inną architekturę urządzeń oraz niewielką moc obliczeniową smartfonów w porównaniu do komputerów osobistych, które czasem miewają problemy z emulacją. Autor pochwalił się jednak pierwszym sukcesem: wygląda na to, że jego program uruchamia już gry aż do ostrzeżenia dot. epilepsji i podczas tego zadania jest w stanie utrzymać od 1 do 3 klatek na sekundę.

Oczywiście nie brzmi to, jak fenomenalny wynik, ale warto docenić pracę 9xxu włożoną w tak trudny projekt. W przyszłości osiągi powinny się oczywiście poprawić, jednak nie powinniśmy oczekiwać cudów. Przed autorem jeszcze wiele pracy – dobrze byłoby, gdyby aplikacja, chociażby działała poprawnie. Kod źródłowy aplikacji ma zostać udostępniony w marcu. Czas pokaże, czy warto będzie czekać.

Źródło: Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.