Adobe to niekwestionowany lider w branży grafiki komputerowej. W portfolio firmy można znaleźć wiele profesjonalnych programów, jednak dotychczas tylko dwa z nich były dostępne na tabletach z rodziny iPad: Photoshop i Lightroom. Dziś do tego zaszczytnego grona dołączył popularny Illustrator. Czas najwyższy!

Adobe Illustrator zadebiutował na tabletach iPad

Adobe Illustrator iPad

Od zeszłego roku wiedzieliśmy, że Adobe Illustrator trafi na iPady. Dziś program jest już dostępny na wszystkich tabletach Apple, które obsługują rysik. Jednocześnie trzeba wspomnieć, że Adobe rekomenduje iPady najnowszej generacji. Rzecz jasna mobilna wersja Illustratora została nieco okrojona względem wersji desktopowej, ale można się było tego spodziewać. Aplikację można obsługiwać zarówno za pomocą rysika, jak i dotyku.

Zobacz także: InPost przypomniał, że Jacek Sasin wydał 70 mln na wybory, które się nie odbyły. Teraz się tłumaczy

W Illustratorze na iPadach znajdziemy oczywiście wszystkie niezbędne funkcje, takie jak m.in. pędzle, warstwy, właściwości, siatki i tak dalej. Wycięto za to kilka mniej popularnych rozwiązań, z których raczej nie korzystamy na co dzień. Illustrator na tablety Apple jest dostępny w ramach subskrypcji Adobe Creative Cloud. Pod koniec warto wspomnieć, że program Adobe ma na iPadach sporą konkurencję w postaci fenomenalnego Affinity Designera, którego zakup wiąże się z jednorazowym wydatkiem rzędu niepełnych 95 złotych. To spora przewaga nad produktem firmy, która zasłynęła z Photoshopa.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.