WhatsApp to najpopularniejszy komunikator internetowy na świecie, którego używa naprawdę wiele osób. Zważywszy na ten fakt, Facebook, czyli jego właściciel, ma doskonałą motywację do nieustannego rozbudowywania swojej usługi. Dziś wyszło na jaw, że do komputerowej wersji WhatsAppa zmierzają dwie funkcje, które w końcu sprawią, że warto będzie z niej korzystać. To świetna wiadomość.

Desktopowy klient WhatsApp z rozmowami głosowymi i wideo

Niezastąpiony portal WABetaInfo, zajmujący się przeczesywaniem kodu popularnych aplikacji w poszukiwaniu niewydanych jeszcze funkcji, w desktopowej wersji WhatsAppa oznaczonej numerem 2.2043.7 odnalazł bardzo ciekawe nowości. Otóż dowiedzieliśmy się, że do komputerowego klienta WhatsApp i WhatsApp Web zmierzają funkcje umożliwiające rozpoczynanie rozmów głosowych i wideo. To z kolei oznacza, że w końcu będzie można mówić o dorównaniu aplikacjom na smartfony.

Zobacz także: [Promocje dnia] Samsung Galaxy M21, Jabra Elite Active 75t, Xiaomi Redmi AirDots S i więcej super okazji!

Całość będzie działać na tej samej zasadzie, co na urządzeniach mobilnych. Gdy ktoś rozpocznie rozmowę wideo lub głosową, osoba po drugiej stronie otrzyma powiadomienie umożliwiające jej odebranie bądź odrzucenie. Uczestnicy czatu będą mieli także do dyspozycji niewielkie okienko, w którym pojawią się opcje zakończenia połączenia, wyciszenia mikrofonu i włączenia lub wyłączenia kamery. Na razie nie wiadomo, kiedy opisywane funkcje zawitają do oficjalnej wersji komputerowego klienta WhatsApp i WhatsApp Web, choć zapewne już niedługo. Zainteresowanym nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.