Apple MagSafe iPhone 12

Bezprzewodowa ładowarka Apple MagSafe działa z… Galaxy Z Fold 2

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

W zeszłym tygodniu miała miejsce największa smartfonowa premiera tego roku. Mowa oczywiście o rodzinie iPhone 12, w której skład weszły aż cztery smartfony: iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max. Wraz z nowymi smartfonami gigant z Cupertino pokazał też bezprzewodową ładowarkę MagSafe. Jak się okazało, można za jej pomocą naładować Samsunga Galaxy Z Fold 2. Nie da się ukryć, że to niemałe zaskoczenie.

MagSafe naładuje Galaxy Z Fold 2

Max Winebach, czyli mężczyzna doskonale znany ze swoich „wtyków w branży”, opublikował na Twitterze post, w którym pokazuje, że ładowarka bezprzewodowa MagSafe działa w parze z Samsungiem Galaxy Z Fold 2. Aby ładowanie przez MagSafe było możliwe, smartfon musi posiadać magnesy. Większość modeli ich nie ma, ale tak się składa, że Galaxy Z Fold 2 jest wyjątkiem. Te są wykorzystywane w mechanizmie zawiasu.

Zobacz także: Jakość wykonania Pixela 5 pozostawia wiele do życzenia – zaczynają się narzekania użytkowników

Trzeba jednak zaznaczyć, że choć MagSafe ładuje składanego flagowca Samsunga, tak nie w pełnej prędkości – zamiast 15 W mamy tu do czynienia jedynie z 7,5 lub 5 W. Rzecz jasna dzisiejsze doniesienie to tylko ciekawostka – bezprzewodowa ładowarka Apple dla smartfonów innych firm (Galaxy Z Fold 2 z pewnością nie jest jedynym, który ją obsługuje) jest zupełnie nieopłacalna. Sprawa wygląda zupełnie inaczej w stosunku do urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka – w ich przypadku MagSafe to naprawdę dobry i stosunkowo niedrogi (jak na Apple) wybór.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy