ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung zapowiada Galaxy S6 – świetny aparat do nocnych zdjęć!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy s6 aparat zapowiedz mwc

Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem targów Mobile World Congress w Barcelonie, Samsung postanowił podsycić atmosferę wokół siebie. Na swoim oficjalnym koncie na Twitterze Koreańczycy zamieścili dwie wiadomości pokazujące na co należy zwrócić uwagę w kwestii ich nadchodzącego flagowego modelu.

Seria Galaxy S nigdy nie była reklamowana jako świetne aparaty cyfrowe, a mimo to zawsze stanowiły czołówkę pod tym względem. Tym razem ma być jeszcze lepiej, gdyż producent właśnie na tym elemencie skupił się we wspomnianych tweetach, oto one:

Wyraźnie widać, że Samsung sugeruje, iż aparat w Galaxy S6 będzie posiadał matrycę mogącą wykonywać bardzo dobre zdjęcia przy braku wystarczającej ilości światła. Dodatkowo wiemy, że moduł ten (20 MPx) ma wykorzystywać nowe możliwości, które daje Android 5.0 Lollipop i tym samym pojawią się zupełnie nowe, niestosowane wcześniej funkcje. Sami Koreańczycy twierdzą, że największym zmartwieniem użytkowników przy robieniu zdjęć Galaxy S6 w niekorzystnych warunkach ma być kliknięcie samego spustu – zapewne na wyświetlaczu. Jednak czy można coś jeszcze wywnioskować z powyższych zapowiedzi? Z pewnością optyczną stabilizację obrazu, która bez wątpienia pojawi się w następcy Galaxy S5, ale także możliwe jest, że ten model będzie posiadał największą z dotychczas stosowanych przez Samsunga matrycę.

Wnioski? Czyżby Koreańczycy mieli porzucić odmianę „Zoom”? Z pewnością aparat, zdjęcia i filmy będą jednym z najważniejszych punktów na konferencji, która odbędzie się 1 marca.

Sprawdź najnowsze wpisy