Państwa UE, w tym Polska, apelują o walkę z dezinformacją na temat sieci 5G. Grupa 15 państw członkowskich Unii Europejskiej zwróciła się do Komisji Europejskiej, chcąc przekonać ją do współpracy z poszczególnymi krajami w celu implementacji środków pozwalających na skuteczne zwalczanie fake newsów dotyczących nowego standardu sieci komórkowej.

Dlaczego państwa UE apelują o walkę z dezinformacją na temat 5G?

źródło: własne/zrzut ekranu Facebook

Grupa państw członkowskich UE, do których zalicza się Polska, uważa, że unia musi podjąć długoterminowe i systematyczne działania w celu zwalczania dezinformacji wokół 5G. Rządy państw uważają, że nowy standard sieci może pozwolić na szybsze wyjście z kryzysu gospodarczego, ale dostrzegają też, że fake newsy na temat 5G są rozpowszechniane na coraz większą skalę.

W związku z tym państwa członkowskie UE oczekują pomocy ze strony Komisji Europejskiej. Autorzy apelu do KE chcą przeprowadzenia na poziomie UE kampanii. Ma ona informować o tym, czym jest 5G i jakie skutki przyniesie. Państwa unijne podkreślają również konieczność kontynuowania badań naukowych nad wpływem promieniowania elektromagnetycznego na zdrowie człowieka. Chodzi o to, by obywatele czerpali wiedzę na temat sieci komórkowej z wiarygodnych źródeł. Państwa, które zwróciły się z apelem do KE, to Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Cypr, Estonia, Finlandia, Grecja, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Polska, Portugalia, Słowacja i Szwecja.

Czytaj także: Kolorowy Messenger, czyli Polacy mają problem z… tęczą

Co na to przedstawiciele środowiska przeciwników 5G? Międzynarodowa współpraca państw na rzecz cenzury. Macki przemysłu telko sięgają głęboko – komentuje jeden z nich na Facebooku. Pozostałe wypowiedzi, na które można natrafić, są w podobnym stylu. Zamiar przeprowadzenia badań nad wpływem promieniowania elektromegnetycznego, na których przeciwnikom 5G tak zależało, najwyraźniej tym razem ich nie przekonuje.

źródło: cyberdefence24, WhatNext, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.