Rozpoczyna się współpraca, a konkretnie jej kolejny etap, Ericssona z marką Proximus. Belgacom pod nazwą Proximus świadczy w Belgii usługi związane z telefonią komórkową. Teraz marka ma wdrożyć sieć 5G Core i zmodernizować sieć 4G Core. Kluczowe komponenty sieci dostarczy Ericsson.

Współpraca Ericssona z marką Proximus – szczegóły

Proximus wybrał firmę Ericsson do współpracy w celu wdrożenia sieci 5G Core w Belgii. Posłuży do tego rozwiązanie wykorzystujące chmurę. Jest ono oparte na dual-mode 5G Core od Ericsson i będzie również wykorzystywane w modernizacji sieci 4G.

Decyzja o nawiązaniu współpracy z Ericsson to ważny krok w realizacji naszej strategii dotyczącej sieci – mówi Geert Standaert, Dyrektor Jednostki Biznesowej ds. Sieci w Proximus. Jednocześnie zaznacza, że cel Proximusa to zbudowanie najlepszej gigabitowej sieci w Belgii. Niezbędna jest do tego modernizacja sprzętu w obecnie funkcjonującej sieci mobilnej. Nasze rozwiązania oparte na chmurze zapewniają efektywne przejście do sieci przygotowanej na wyzwania przyszłości, a dzięki naszemu wiodącemu portfolio 5G jesteśmy gotowi, by zapewnić liderom rynkowym w Belgii wsparcie we wdrażaniu technologii 5G – zapewnia Arun Bansal, Prezes na Europę i Amerykę Łacińską w firmie Ericsson.

Czytaj także: Bill Gates uważa, że monopol na rynku nowych technologii będzie coraz mniejszym problemem

Do tej pory Ericsson zawarł 111 umów i porozumień handlowych z indywidualnymi operatorami na całym świecie. 65 z nich dotyczy działających sieci 5G.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.