ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Miniaturowy Redmi

Redmi planuje miniaturowy smartfon – ostrzega jednak przed jego czasem pracy na baterii

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Po premierze iPhone 12 mini, dyrektor generalny Redmi, Lu Weibing, ujawnił, że marka rozważa wydanie podobnego smartfona. Zwraca jednak uwagę, że wraz z miniaturyzacją znacznie może ucierpieć czas pracy na baterii takiego urządzenia. Zwraca przy tym uwagę na fakt, że miniaturowy iPhone najnowszej generacji został wyposażony w akumulator o dość śmiesznej, jak na dzisiejsze czasy, pojemności 2,227 mAh. Jednak czy ta argumentacja ma w ogóle sens?

Miniaturowy Redmi

Miniaturowy Redmi

Do ostatniego pytania można by zastosować prawo Betteridge’a, które zwykle tyczy się nagłówków. Otóż wymiary iPhone 12 mini wynoszą 131,5 × 64,2 × 7,4 mm. Jest to więc bardzo mały i zgrabny smartfon. Nie oznacza to jednak, że miniaturowy Xiaomi nie może być nieco większy. Weźmy na warsztat Xiaomi Redmi 3s, któy ma wymiary 139,3 × 69,6 × 8,5 mm. Mimo zauważalnie większych rozmiarów niż iPhone 12 mini, na tle współczesnych smartfonów wygląda wręcz niepozornie. Mimo to producentowi udało się w nim schować akumulator o pojemności 4000 mAh. Dodatkowo już w dniu swojej premiery był to smartfon z dolnych partii średniej półki. 

Zobacz też: Seria Galaxy S9 otrzymuje aktualizację do One UI 2.5

Jak widać, da się stworzyć miniaturowego smartfona z tak dużą baterią, co zostało udowodnione przez samego producenta kilka lat temu. Dlaczego więc prezes Redmi sugeruje, że nie jest to możliwe? Przyczyny mogą być dwie: marka może nie chcieć oferować wymiarów większych niż iPhone 12. Kolejnym aspektem jest aparat. W przypadku Redmi 3s mamy do czynienia z miniaturowym, pojedynczym sensorem. Dziś standardem są przynajmniej podwójne aparaty. Mały smartfon z dużą baterią nie mógłby sobie pozwolić na ich zmieszczenie w obudowie. Mimo wszystko mam nadzieję, że producent zdecyduje się ostatecznie na wyprodukowanie miniaturowego Redmi ze średniej półki, pojedynczym aparatem i baterią 4000 mAh. Znam sporo osób, dla których byłby to smartfon idealny.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy