Kilka lat temu aktualizacja YouTube zmieniła pasek postępu odtwarzacza wideo, rozszerzając go na całą szerokość wyświetlacza. Od tego czasu łatwo jest, zamiast w przycisk pełnego ekranu trafić w sam koniec paska odtwarzania. To natomiast często jest frustrującym doświadczeniem. Najnowsza aktualizacja aplikacji na smartfony ma rozwiązać ten problem. Z drugiej strony wprowadza ona nieco zamieszania, zmieniając zasady działania tej funkcji. To natomiast nie wszystkim musi przypaść do gustu.

YouTube rozwiązuje problem przewijania filmów

YouTube rozwiązuje problem przewijania filmów
PixaBay

Otóż zmiany zapobiegają reagowaniu paska na pojedyncze stuknięcia. I to w sposób całkowity. Teraz, aby móc przewinąć film należy przytrzymać palec na pasku i go przewinąć do docelowego miejsca. Domyślam się, że ta zmiana może być na początku frustrująca dla osób, które korzystają regularnie z tej opcji. Co ciekawe nowy mechanizm jest rozwiązaniem dobrze już znanym. Jest ono bowiem domyśle w aplikacji YouTube na iOS. Co więcej, było także przez krótki czas dostępne na Androidzie w 2018 roku. Zostało to jednak określone przez serwis jako błąd, który wkrótce został naprawiony. W tej sytuacji na myśl nasuwa się słynna maksyma:

It’s not a bug, it’s a feature!

Zobacz też: Smartwatche Huawei taniej nawet o 300 złotych – wystartowała nowa promocja

Samo Google przygotowało FAQ dotyczące zmian, w którym wyjaśnia decyzję wprowadzenia tych zmian:

Słyszeliśmy, że jedno stuknięcie, aby przesunąć pasek postępu, wywołało wiele frustracji przypadkowymi stuknięciami. Teraz możesz stuknąć, przytrzymać i przesunąć pasek postępu — czerwona kropka będzie śledzić Twój ruch, a gdy podniesiesz palec, film przeskoczy do tego punktu. Do tej pory na Androidzie użytkownicy mogli stukać w dowolnym miejscu na pasku wyszukiwania, aby przejść do tego punktu w wideo. Nie działa to jednak na iOS. Tu użytkownicy muszą stuknąć i przytrzymać w punkcie na pasku wyszukiwania, aby zrobić to samo. Dzięki zmianom doświadczenie z obsługi aplikacji będzie takie samo w Androidzie i iOS. Od teraz użytkownicy muszą stuknąć na punkt na pasku wyszukiwania i przesunąć palcem, aby przejść do tego punktu w wideo. Natomiast gdy użytkownik podniesie palec, film przeskoczy do tego punktu.

Nowe rozwiązanie ma pojawić się po stronie serwera. U mnie jest już ono dostępne. A u Was?

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.