Według najnowszych doniesień Samsung pracuje nad procesorem Exynos 9925. Według najnowszych informacji to właśnie ten model będzie pierwszym układem producenta, w którym spotkamy procesor graficzny od AMD. Zanim to jednak nastąpi, to światło dzienne ma ujrzeć model Exynos 9855, który będzie wciąż wyposażony w GPU Mali od ARM. Natomiast flagowym układem na przyszły rok pozostanie Exynos 2100, który jest już praktycznie gotowy i przechodzi właśnie testy.

Samsung Exynos z GPU AMD w 2023 roku

Samsung Exynos z GPU AMD w 2023 roku

Według doniesień Exynos 9855 ma zadebiutować dopiero w 2022 roku, wraz z premierą Samsunga Galaxy S22. Najprawdopodobniej procesor ten doczeka się wtedy nazwy rynkowej Exynos 2200. Dlatego też można bezpiecznie założyć, że Exynos 9925 (albo 2300) pojawi się dopiero w 2023 roku, wraz z Samsungiem Galaxy S23. To oznacza, że przyjdzie nam poczekać ponad dwa lata na premierę pierwszego układu Samsunga, który będzie miał GPU stworzone we współpracy z AMD. Warto jednak pamiętać, że obydwie firmy rozpoczęły współpracę stosunkowo niedawno. Trudno więc oczekiwać pełnowartościowych efektów w krótkim czasie. AMD nie tylko musi stworzyć GPU dla smartfonów, ale przy okazji musi ono być wydajniejsze i równie energooszczędne co Mali od ARM. Inaczej stosowanie układów Czerwonych przez Samsunga mijałoby się z celem.

Zobacz też: „The Office” i inne hity znikną z HBO GO w październiku – serwis udostępnił listę usuwanych

Przy okazji pojawiła się również dobra wiadomość. Wiele wskazuje na to, że Samsung już na stałe porzucił rozwój własnych wariantów rdzeni ARM. Zamiast tego skupi się na gotowcach z serii Cortex. W ten sposób układy giganta będą o wiele chłodniejsze, wydajniejsze i mniej energożerne. Oczywiście to tylko teoria. Jednak Exynos 2100, który zadebiutuje już wkrótce razem z Samsungiem Galaxy S21 pozwoli na jej łatwe i szybkie zrewidowanie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to możliwe, że to Amerykanie będą nam zazdrościć procesora z flagowego smartfona Samsunga.

Źródło: wwcftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.