Acer Iconia Tab A700 z ekranem 1080p i Tegrą 3!

Newsy

acer_iconia_tab_A700_2
Asus Transformer Prime na tle pozostałych urządzeń wyróżniał się przede wszystkim wykorzystaniem 4-rdzeniowego procesora Nvidia Tegra 3. Acer Iconia Tab A700, który został zaprezentowany w trakcie konferencji na targach CES 2012, ma jednak nieco więcej do zaoferowania.

Pierwsze doniesienia na temat nowego high-endowego tabletu Acera pojawiły się już w grudniu. Na rynku znajduje się wiele tabletów, których specyfikacja techniczna wygląda niemal identycznie – różnice są kosmetyczne i zazwyczaj dotyczą wyglądu oraz ceny. Iconia Tab A700 zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych produktów.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

acer_iconia_tab_A700_1

Acer, podczas zorganizowanej ostatnio konferencji prasowej poinformował o swoim najnowszym tablecie – Iconii Tab A700. Urządzenie zostało wyposażone w ekran o przekątnej 10,1 cala – najważniejsze jest jednak to, że jest on w stanie wyświetlić obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, a więc zdecydowanie więcej niż w przypadku dotychczas dostępnych tabletów.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami Acer zdecydował się na zastosowanie 4-rdzeniowego układu Nvidia Tegra 3, który w tym roku będzie jednym z podstawowych kryteriów wyróżniających nowe urządzenia high-endowe od reszty tabletów z systemem Android. Dość naturalne wydaje się również wykorzystanie najnowszej wersji Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

acer_iconia_tab_A700_3

Tablet został wyposażony w wejście dla karty SIM, port microUSB, microHDMI. Producent w trakcie projektowania urządzenia uznał, że warto zastosować również specjalny przełącznik, który będzie umożliwiał blokowanie automatycznego obracania ekranu, pomimo tego, że Android już w standardzie oferuję taką opcję.

Tylna część obudowy A700 jest pokryta specjalną teksturą, która ma na celu zapewnienie pewniejszego chwytu urządzenia. Poza tym, producent wykorzystał aparat z matrycą 5 Mpx i flashem. Tablet waży około 650 gramów, a zastosowana bateria ma pozwolić nawet na 10 godzin nieprzerwanej pracy.

Trzeba przyznać, że Acer Iconia Tab A700 prezentuje się naprawdę imponująco. Nadal nie wiadomo jednak, kiedy urządzenie trafi do sprzedaży (nieoficjalnie drugi kwartał tego roku), ani jaka będzie jego cena – możemy jednak przypuszczać, że będzie on plasował się w czołówce rankingu najdroższych tabletów z Androidem.

źródło: NoteBookNews / The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x