ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Acer Iconia Tab A700 z ekranem 1080p i Tegrą 3!

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

acer_iconia_tab_A700_2
Asus Transformer Prime na tle pozostałych urządzeń wyróżniał się przede wszystkim wykorzystaniem 4-rdzeniowego procesora Nvidia Tegra 3. Acer Iconia Tab A700, który został zaprezentowany w trakcie konferencji na targach CES 2012, ma jednak nieco więcej do zaoferowania.

Pierwsze doniesienia na temat nowego high-endowego tabletu Acera pojawiły się już w grudniu. Na rynku znajduje się wiele tabletów, których specyfikacja techniczna wygląda niemal identycznie – różnice są kosmetyczne i zazwyczaj dotyczą wyglądu oraz ceny. Iconia Tab A700 zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych produktów.

acer_iconia_tab_A700_1

Acer, podczas zorganizowanej ostatnio konferencji prasowej poinformował o swoim najnowszym tablecie – Iconii Tab A700. Urządzenie zostało wyposażone w ekran o przekątnej 10,1 cala – najważniejsze jest jednak to, że jest on w stanie wyświetlić obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, a więc zdecydowanie więcej niż w przypadku dotychczas dostępnych tabletów.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami Acer zdecydował się na zastosowanie 4-rdzeniowego układu Nvidia Tegra 3, który w tym roku będzie jednym z podstawowych kryteriów wyróżniających nowe urządzenia high-endowe od reszty tabletów z systemem Android. Dość naturalne wydaje się również wykorzystanie najnowszej wersji Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

acer_iconia_tab_A700_3

Tablet został wyposażony w wejście dla karty SIM, port microUSB, microHDMI. Producent w trakcie projektowania urządzenia uznał, że warto zastosować również specjalny przełącznik, który będzie umożliwiał blokowanie automatycznego obracania ekranu, pomimo tego, że Android już w standardzie oferuję taką opcję.

Tylna część obudowy A700 jest pokryta specjalną teksturą, która ma na celu zapewnienie pewniejszego chwytu urządzenia. Poza tym, producent wykorzystał aparat z matrycą 5 Mpx i flashem. Tablet waży około 650 gramów, a zastosowana bateria ma pozwolić nawet na 10 godzin nieprzerwanej pracy.

Trzeba przyznać, że Acer Iconia Tab A700 prezentuje się naprawdę imponująco. Nadal nie wiadomo jednak, kiedy urządzenie trafi do sprzedaży (nieoficjalnie drugi kwartał tego roku), ani jaka będzie jego cena – możemy jednak przypuszczać, że będzie on plasował się w czołówce rankingu najdroższych tabletów z Androidem.

źródło: NoteBookNews / The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy