Oppo Watch RX powinno zadebiutować 1 listopada, ale o sprzęcie już trochę wiadomo. Firma zdecydowała się na dość mocną zmianę wyglądu, bo zupełnie zrezygnowano z prostokątnej koperty. Teraz będzie więc można kupić smartwatch Oppo w kształcie, który nawiązuje do klasyki, a także w kilku nowych kolorach. Co już wiadomo o nowej wersji zegarka od producenta?

Oppo Watch RX – co wiadomo?

Oppo Watch RX
Oppo Watch RX

Dziś Oppo zdecydowało się powiedzieć kilka słów więcej o swoim nowym smartwatchu. Model Oppo Watch RX zadebiutuje w Chinach 1 listopada i jeszcze nie wiadomo, czy sprzęt pojawi się na zewnętrznych rynkach. Pierwsza generacja urządzenia trafiła do Europy, a w tym i do Polski i to w wersji z Wear OS na pokładzie. Są więc spore szanse, że nowy model inteligentnego zegarka także znajdzie się na naszym rynku. Czy warto na niego czekać? Cóż, na jego temat wiadomo jeszcze zbyt mało, by jasno odpowiedzieć na to pytanie.

Wiadomo, że sprzęt będzie miał okrągłą kopertę, która ma być wykona z metalu. Na krawędzi znajdą się dwa przyciski funkcyjne. Urządzenie ma mieć wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,28 cala. Do wyboru mają być trzy wersje kolorystyczne – czarna, niebieska oraz złota. Do tego ma pojawić się specjalna wersja urządzenia, która ma nawiązywać do gry League of Legends. Co ciekawe, ostatnio podczas prezentacji serii iPhone 12, Apple także nawiązało do tej produkcji. Widać więc, że świat gier coraz śmielej zaznacza swoją obecność na arenie sprzętów technologicznych. Prawdopodobnie Oppo Watch RX będzie tańszy, niż samo Oppo Watch, a to oznaczałby, że zabraknie w nim kilku funkcji.

Zobacz też: O co chodzi z podsłuchiwaniem przez Sony?

Niestety, ale więcej o smartwatchu jeszcze nie wiadomo. Wszystko powinno być jasne 1 listopada, kiedy odbędzie się jego premiera. Warto dać modelowi szansę, bo może być całkiem ciekawą propozycją. Oczywiście wszystko będzie zależało od ceny, która jeżeli będzie zbyt wysoka, może pogrzebać sprzęt na rynku.

Źródło: GizmoChina / Oppo

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.