Samsung i Xiaomi mogą być jedną z pierwszych firm, które w I kwartale przyszłego roku wprowadzą na rynek flagowe telefony ze Snapdragonem 875. Wiadomo jednak, że LG się nie zdecyduje na taki krok. Warto tu przypomnieć, że przez wiele lat to właśnie ten producent był jedną z pierwszych firm, które wybierały flagowy układ od Qualcomma. Jednak konflikt pomiędzy tymi firmami oraz zmiana priorytetów u LG sprawiła, że producent ten zrezygnował z produkcji flagowców. 

LG bez Snapdragona 875

LG bez Snapdragona 875

Nic więc dziwnego, że według najnowszych doniesień LG nie wypuści w pierwszej połowie 2021 roku smartfona ze Snapdragonem 875. Biorąc pod uwagę, że w drugiej połowie roku zadebiutuje Snapdragon 875 Plus, to wtedy również urządzenie tego typu się nie pojawi. Wróćmy jednak do przecieków. Według nich na liście firm, które złożyły zamówienia na chipset SD875, brakuje LG. Zamiast flagowego układu ta południowokoreańska firma złożyła masowe zamówienie na nadchodzący układ Snapdragon 775. Jest to następca Snapdragona 765G, czyli układu dedykowanego drogim średniakom. Warto podkreślić, że w tym roku sytuacja wyglądała niemalże identycznie.

Zobacz też: Klasyki LucasArts trafiają do Xbox Game Pass – przygoda ze skórą i kośćmi

Jak widać, LG konsekwentnie trzyma się swojej nowej strategii. Producent najzwyczajniej nie radził sobie na rynku drogich flagowców. Postanowił więc z niego zrezygnować i jako flagowe smartfony oferować swoje produkty, których procesory są typowe dla średniej półki. Biorąc pod uwagę ich wysoką wydajność, nie jest to wcale jakaś szczególnie duża strata dla klientów. Zwłaszcza że kuszą one zauważalnie niższymi cenami. Warto jednak dodać, że to właśnie polityka cenowa przez wielu jest wskazywana jako główne źródło problemów LG. Widać to szczególnie w przypadku tych najtańszych smartfonów, które mocno odstają od konkurencji o niemalże bliźniaczej specyfikacji.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.