ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Chuwi Hi10 XR

Szukasz taniego tabletu z Windowsem 10? Chuwi Hi10 XR może być sprzętem dla Ciebie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Seria Hi10 od Chuwi, na którą składają się 10,1-calowe tablety z Windowsem 10, została całkiem dobrze przyjęta przez konsumentów. Cechuje się ona rozsądną ceną i przyzwoitymi osiągami. Teraz jednak producent postanowił pójść o krok dalej i przedstawił znacznie mocniejszą wersję, czyli Chuwi Hi10 XR. Jest to pierwszy na świecie tablet, który jest napędzany przez procesor Intel Gemini Lake Refresh N4120. Oferuje on przyzwoity zapas mocy przy wciąż atrakcyjnej cenie.

Chuwi Hi10 XR

Chuwi Hi10 XR

Intel Gemini Lake Refresh N4120 jest czterordzeniowym i czterowątkowym procesorem x86-64 o taktowaniu 2,6 GHz. Znajdziemy w nim także zintegrowany układ graficzny 9th Gen UHD 600. Dzięki temu tablet może sobie poradzić nie tylko z podstawową pracą biurową, ale także starszymi grami na PC. Chuwi Hi10 XR jest wyposażony w 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Na szczęście można ją rozszerzyć za pomocą slotu kart pamięci. Nie jest to zbyt dużo, jednak jeśli nie będziemy go traktować jako głównego komputera, to jest to przestrzeń wystarczająca. W porównaniu do swoich poprzedników Hi10 XR przeszedł znaczną poprawę. Oferuje 125% wydajności wielu rdzeni w porównaniu z Hi10 X i 165% skok w porównaniu do modelu Hi10 Air dla pojedynczego rdzenia.

Zobacz też: Disney+ zapowiada najbliższe premiery, ale nie ma wśród nich „WandaVision”

Hi10 XR został wyposażony w 10,1-calowy dotykowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 × 1200 pikseli. Dodatkowo producent przygotował dla niego dedykowaną klawiaturę zewnętrzną. Dzieki temu tablet może być także traktowany jako netbook 2 w 1. Jeśli zaś chodzi o port ładowania, to do tego celu możemy wykorzystać port USB-C. Jeśli chodzi o baterię, to tablet ten dostał akumulator 3500 mAh o napięciu 7,6 V. To przekłada się natomiast na pojemność 26,6 Wh. Porównywalne parametry ma na przykład Microsoft Surface Go 2. Nie powinniśmy więc narzekać zbytnio na ten aspekt. Tablet Chuwi Hi10 XR został wyceniony na około 1 535 PLN.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy