Wraz z premierą Snapdragona 865 dostaliśmy także zapowiedź Xiaomi Mi 10. Produkt chińczyków miał być pierwszym smartfonem, który dostanie flagowy układ od Qualcomma. Tym razem jednak podczas premiery flagowego układu amerykanów nie było nawet wzmianki o produkcie chińskiej firmy. Zamiast tego wkrótce po niej dostaliśmy zapowiedź autorskiego smartfona do gier od samego Qualcomma. Okazuje się jednak, że współpraca pomiędzy firmami wcale nie słabnie. Xiaomi znów jako pierwszy chiński producent będzie miało w swojej ofercie flagowca z najwydajniejszym układem amerykanów.

Xiaomi ze Snapdragonem 875

Xiaomi ze Snapdragonem 875

Warto tu podkreślić rolę, jaką odgrywa Xiaomi w przypadku Qualcomma. Producent ten jest największym klientem firmy. Co prawda Xiaomi znajduje się dopiero na czwartej pozycji, jeśli chodzi o popularność. Jednak Samsung kładzie nacisk głównie na swoje rodzime Exynosy. Apple zawsze stosowało swoje autorskie układy. Natomiast Huawei, nawet gdyby chciał, to nie może kupić Snapdragonów do swoich smartfonów ze względu na blokadę nałożoną przez USA. Drogą selekcji to właśnie Xiaomi zostaje jako największy partner Qualcomma. To ma się przełożyć na to, że chiński producent nie tylko jako pierwszy dostanie Snapdragona 875. Wiele wskazuje na to, że przez krótki okres będzie miał całkowitą wyłączność na ten procesor w Państwie Środka. 

Zobacz też: Przeglądanie i zarządzanie plikami PDF na Chrome stanie się jeszcze lepsze

Informacja ta pochodzi pd Digital Chat Station. Jego doniesienia często wydawały się mało prawdopodobne jak, chociażby te odnośnie do Snapdragona 865 Plus. Mimo to jak do tej pory niezwykle rzadko się mylił. Nawet w wyżej przytoczonym przykładzie okazało się, że to on miał rację. Oczywiście mowa tu o pierwszym chińskim smartfonie, co warto jeszcze raz podkreślić. Wiele wskazuje na to, że w ujęciu globalnym pierwszy smartfon z nowym Qualcommem będzie ze stajni Samsunga. Mowa jest tu o Galaxy S21. Nas to jednak nie dotyczy, ponieważ Europa dostanie model z Exynosem.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.