Informacje są podstawą prowadzenia większości biznesów. Im jest ich więcej i mają lepszy przepływ, tym lepiej można zarządzać procedurami, surowcami i czasem. Jest to niezbędne w celu poprawy wydajności i zwiększania oszczędności w wielu gałęziach przemysłu. Od logistyki, po produkcję. Nic więc dziwnego, że w każdym nowoczesnym zakładzie główną rolę odgrywa system komputerowy.

Wpływ 5G na gospodarkę

Wpływ 5G na gospodarkę

Technologia 5G pozwoli go wynieść na jeszcze wyższy poziom, zapewniając o wiele większą przepustowość, niż pozostałe sieci bezprzewodowe i możliwość zrezygnowania z połączeń przewodowych tam, gdzie ich stosowanie jest niewygodne lub wdrożenie niezwykle kosztowne.

Miasta, szpitale i fabryki przyszłości zależą od 5G i możliwości przenoszenia, przetwarzania i przechowywania ogromnych ilości danych. Ponadto wykorzystując dane i technologie bazujące na 5G, będzie można lepiej stawić czoła największym wyzwaniom, przed którymi stoi cała ludzkość. Od zmian klimatycznych po pandemię.

— Podkreśla Gabriela Styf Sjöman, dyrektor ds. strategii w firmie Nokia.

Zobacz też: Smartfon do 1300 zł – oto 5 najlepszych modeli na październik 2020

Według raportu Nokii w ciągu najbliższych pięciu lat aż 72 procent korporacji zainwestuje w technologię łączności 5G. Oczywiście nie wystarczy jedynie zainwestowanie w nową technologię. Należy także zmienić podejście do działalności, aby w pełni wykorzystać nowe rozwiązania, co podkreśla sama ekspert:

Organizacje na całym świecie coraz szybciej wdrażają technologie obsługujące 5G. Liderzy chcący wykorzystać potencjał sieci nowej generacji nie mogą sobie pozwolić na tracenie więcej czasu. Aby wykorzystać ogromne możliwości 5G, organizacje muszą rozpocząć lub zintensyfikować swoje plany już teraz i przyspieszyć innowacje modeli biznesowych, aby pozostać konkurencyjnymi w szybko digitalizującej się gospodarce światowej. Oprócz inwestycji w samą technologię będzie to wymagało cyfryzacji operacji, procesów i sposobów pracy, aby wykorzystać pełny potencjał 5G.

Zwraca przy tym uwagę, że naprawdę warto:

Technologia 5G napędza sukces biznesowy, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Organizacje, które wdrożyły nową generację sieci, mogą skorzystać z zalet wykraczających daleko poza szybsze, wydajniejsze i niezawodne usługi sieciowe. Ponieważ 5G umożliwia przedsiębiorstwom transformację, przyspieszy również szersze trendy technologiczne i gospodarcze, dając niewyobrażalne możliwości dla globalnych gospodarek i społeczeństw.

Źródło: Newseria

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.