Od samego jej początku mogliśmy uruchomić aplikację Android Auto w naszych smartfonach, aby uzyskać lepszy/bezpieczniejszy interfejs podczas jazdy. Jednak Google nie reklamuje szeroko tej funkcjonalności, ponieważ jest ona używana głównie do łączenia się z samochodowymi systemami rozrywki. Dodatkowo w takim scenariuszu nie zawsze działa ona poprawnie. Google ponad rok temu jednak ogłosiło, że się to zmieni i sam program będzie dostosowany do samodzielnej współpracy na smartfonach. 

Asystent Google z trybem samochodowym

Google Assistant Driving Mode został po raz pierwszy ujawniony na Google I/O 2019. Jednak od tamtego czasu na jego temat zrobiło się niezwykle cicho. Tryb ten miał na celu przełączenie telefonu do minimalistycznego interfejsu za pomocą jednego polecenia głosowego w Asystencie Google. Opcja ta przenosi nas do ekranu ze stroną główną zawierającą skróty do nawigacji, połączeń, odtwarzania muzyki i innych popularnych opcji. Google ogłosiło niedawno, że tryb samochodowy zastąpi Android Auto w trybie telefonu. Miało to się stać już jakiś czas temu, jednak pandemia mogła pokrzyżować szyki firmie, która skupiła się głównie na tych najważniejszych projektach. 

Zobacz też: Atari z własną kryptowalutą – ma ona zrewolucjonizować rynek gier

Czas oczekiwania najwyraźniej już dobiegł końca. Coraz więcej osób może się pochwalić obecnością trybu samochodowego w swoich urządzeniach. Sęk w tym, że nikomu jeszcze opcja ta nie działa. Co ciekawe, nowy tryb niezwykle przypomina ten, który ma trafić do Map Google. Możliwe więc, że jest to ta sama funkcjonalność, jednak bez konieczności uruchamiania nawigacji. Takie podejście ma jednak jak najbardziej sens. W końcu nie zawsze potrzebujemy GPS, kiedy gdzieś jedziemy. Natomiast wyłączenie tej opcji pozwala nam na zaoszczędzenie baterii w smartfonie. Oczywiście to jedynie spekulacje, ponieważ jak już zaznaczyłem, opcja ta wciąż nie jest funkcjonalna.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.