ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
OnePlus 8T Premiera

Test wytrzymałości i rozbiórka – OnePlus 8T skrywa kilka ciekawostek

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Premiera OnePlus 8T nie wywołała wielkiego zamieszania w branży z prostego powodu – na długo przed prezentacją wiedzieliśmy o tym smartfonie tak dużo, że obyło się bez zaskoczeń. Co naturalnie nie oznacza, że to ciekawy model, któremu warto się przyjrzeć. Z racji, że to jedyny model, który został odświeżony przez OnePlusa, to nie ma podziału zainteresowania. Dlatego sprawdźmy, jak OnePlus 8T wypadł w teście wytrzymałości i co skrywa w środku. Naturalnie autorem tych materiałów jest niezastąpiony Zack z kanału JerryRigEvyerything.

OnePlus 8T przeszedł test wytrzymałości, a później został rozebrany

Na początek wytrzymałość – tutaj nie ma żadnych zaskoczeń, OnePlus 8T przeszedł test tak, jak większość dzisiejszych smartfonów. Szklano-aluminiowa kanapka nie skrywa żadnych wad fabrycznych – jedynie maskownica głośnika jest plastikowa. Warto zauważyć zastosowane zabezpieczenie przy tacce na karty SIM – smartfon oficjalnie nie jest wodoszczelny, choć odmiana dla T-Mobile’a otrzymała certyfikat IP68. Tym sposobem tradycyjna wersja potencjalnie również może się nim pochwalić, aczkolwiek oszczędności robią swoje. Test wytrzymałości tradycyjnie kończy się wyginaniem, które w tym przypadku nie spotkało się z żadnymi

Tymczasem rozbiórka pokazuje dwa ciekawe elementy. Pierwszym z nich jest spora ilość pasty termoprzewodzącej na układach scalonych, która ma zminimalizować thermal throttling, czyli spadek wydajności przy dużym obciążeniu. Oczywiście OnePlus nie jest w tej kwestii pionierem, ale dobrze widzieć dbałość o ten detal. Druga ciekawostka to podwójny akumulator, co wynika bezpośrednio z zastosowanej technologii szybkiego ładowania. Jaki ma to związek? Otóż rozwiązanie zastosowane przez firmę (Warp Charge 65) jest bliźniacze do Super Dart Charge od realme, a to niedawno omawiałem przy okazji tematu szkodliwości takich rozwiązań w kontekście żywotności akumulatorów.

Zobacz też: Muzyczna Mapa Świata Spotify – sprawdź, czego się słucha w twoim mieście.

Cała reszta zdaje się nie budzić wątpliwości, więc ogółem OnePlus 8T wypada całkiem dobrze zarówno pod kątem wytrzymałości, jak i rozplanowania konstrukcyjnego. Czy to niespodzianka? W żadnym wypadku – po prostu potwierdzenie poprawnie stworzonego smartfona. Chociaż może Wam rzuciło się w oczy coś nietypowego?

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy