sony xperia e4

 

Coraz większa ilość producentów smartfonów nie radzi sobie najlepiej finansowo. Główna przyczyna takiego stanu rzeczy to napływ taniej konkurencji z Chin, która tworzy urządzenia bardzo opłacalne w stosunku jakości do ceny. W takim razie bardziej znane firmy muszę szukać rozwiązania.

 

Sony najprawdopodobniej znalazło je. Patrząc na Xperię E4, razem z HTC, wszystko wskazuje na to, że to MediaTek jest rozwiązaniem. Qualcomm zdecydowanie drożej wycenia swoje jednostki w stosunku do tajwańskiego producenta układów scalonych toteż w tym roku ujrzymy zdecydowanie więcej Xperii bez Snapdragonów. Tak właśnie ogłosiło Sony i to nie pierwsza zmiana mająca na celu obcięcie kosztów. Oprócz smartfonów z niższych półek z MediaTekiem, Japończycy chcą zacieśnić więzi z Foxconnem. W takim razie w tym roku ujrzymy zdecydowanie więcej smartfonów Sony z MediaTekiem na pokładzie – kartą przetargową oczywiście ma być niska cena połączona z dużymi możliwościami – tanie LTE, 64-bitowa architektura i jeszcze więcej.

 

Chińczycy pokazali, że stosowanie MediaTeka ma sens, ale czy uda się to w wykonaniu Sony, które swoich klientów przyzwyczaiło do Snapdragonów?

 

 

źródło: Pocketnow

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.