kyoceratorquefront

 

Kyocera to japońska firma założona w 1959 roku. W swojej ojczyźnie Kyocera działa w kilku bardzo zróznicowanych segmentach rynku. W Europie jej działalność kojarzy się głównie z fotografią i biurowym sprzętem drukującym. Nie wszyscy wiedzą, że Kyocera jest również producentem smartfonów. Jeden z najnowszych modeli tej firmy nosi nazwę Torque.

 

Torque to smartfon, który może pochwalić się 4,5-calowym ekranem wyświetlającym HD 720p. Co ciekawe, wyświetlacz telefonu jest tak czuły, że pozwala na obsługę urządzenia nawet podczas noszenia rękawiczek (i to nie tylko tych specjalnych). Sercem urzadzęnia jest czterordzeniowy procesor Snapdragon o takowaniu 1,4GHz. Całość uzupełnia 2GB pamięci RAM, aparat o rozdzielczości 8Mpx i bateria o pojemności 3100 mAh. Wszystko działa pod kontrolą Androida 4.4.

 

Jak widać na pierwszy rzut oka, Torque to smartfon odporny na ciężkie warunki pracy. Telefon jest odporny na zanurzenia do głębokości 1,5m i trwających do pół godziny. Takie osiągnięcia sprawia, że smartfon spełnia warunki certyfikatów wytrzymałości IP6X i IPX8/5. Ponadto producent zapewnia, że urządznie wytrzymuje upadki z wyskości 1,2m oraz ze działanie telefonu gwarantowane jest w przedziale temperatur od -20 do +50 stopni Celcjusza.

 

kyoceratorqueback

 

Kyocera Torque na początku trafi do Niemiec i Francji. Nie wiadomo, czy Japończycy zdecydują się na dystrybucję w innych krajach. Sama specyfikacja jest bardzo zadowalająca i z pewnością wielu użytkoników miałoby chęć nabyć smartfon o takich parametrach. Zważywszy jednak na to, że całość zamknięta jest w odpornej obudowie cena urządzenia może być barierą nie do przeskoczenia.

 

Torque z pewnością nie osiągnie takiej popularności jak Samsung Xcover/Xcover2. Sukces tych modeli spowodany jest wsparciem ze strony operatorów oraz ceną. Kyocera nie liczy na to, że jej smartfon sprzeda się w setkach tysięcy egemplarzy. Japoński producent znajdzie bardzo wąską grupę odbiorców, którzy szukają mocnej specyfikacji i wytrzymałej obudowy niekoniecznie szczególnie przyglądając się cenie.

[zrodlo name=”Androidcentral” url=”http://www.androidcentral.com/kyocera-announces-tough-looking-torque-europe”][/zrodlo]

 

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz