Atari już od wielu miesięcy przekłada premierę swojej nowej konsoli, czyli Atari VCS. Lider branży gier sprzed kilkudziesięciu lat coraz mocniej testuje cierpliwość swoich fanów, a zaufanie do firmy wciąż spada. I właśnie w takiej atmosferze firma postanowiła… wypuścić na rynek swoją własną kryptowalutę. I to nie byle jaką, bo przeznaczoną dla graczy. Ma ona dokonać małej rewolucji na całym rynku gier. Bardzo ambitne plany, jak na firmę, którą poważnie traktują głównie ci starsi fani retro.

Kryptowaluta Atari

Kryptowaluta Atari

Firma ogłosiła, że jeszcze w tym miesiącu planuje wypuścić swoją krytpowalutę. Token Atari będzie dostępny na Bitcoin.com Exchange od 29 października. Każdy żeton będzie dostępny w cenie 25 centów, a w ofercie będą dostępne cztery miliony. I tak, ich premiera nastąpi jeszcze przed tym, jak obiecana konsola Atari VCS trafi do pierwszych wspierających. Warto tu przytoczyć oficjalny komunikat Atari w tej sprawie: 

Naszym celem jest stworzenie kryptowaluty dla branży gier wideo. Takiej, która będzie dostępna dla jak największej liczby platform i użytkowników. Stale rozwijamy przypadki użycia, zaczynając od sieci inteligentnych platform, gier i kasyn. Naszym celem jest stopniowe rozszerzanie zasięgu waluty Atari Token na inne podmioty i usługi w branży.

Zobacz też: Dominacja Samsunga w Europie – firma ma ogromną przewagę dzięki… 5G

Podsumujmy: Atari, którego znaczenie jest obecnie wręcz marginalnie i ma problemy z wydaniem swojej konsoli przygotowuje kryptowalutę. Firma ta liczy, że cała branża przyjmie ją jako swój środek płatniczy, a sami gracze również się nią zainteresują. Oczywiście życzę producentowi jak najlepiej. Nie brzmi to jednak jak najlepsza inwestycja. W końcu waluty od znacznie większych firm budzą wątpliwości. Nawet Libra od Facebooka wzbudzała wiele podejrzeń. Tu natomiast mówimy o Atari.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.