Samsung Bixbi nie należy ani do najpopularniejszych, ani nawet najlepszych asystentów głosowych. Swoimi możliwościami mocno odstaje od rozwiązań Google, Amazona czy Apple. Mimo to koreański gigant przez lata twardo stawiał na swojego autorskiego asystenta. Znajdziemy go nie tylko w smartfonach i tabletach, ale także w lodówkach, zegarkach, telewizorach i innych inteligentnych urządzeniach AGD i RTV. Okazuje się jednak, że to się może wkrótce zmienić.

Asystent Google na telewizorach Samsunga

Asystent Google na telewizorach Samsunga

Dziś jednak wydaje się, że ten technologiczny gigant w końcu zrozumiał, że Bixby prawdopodobnie nigdy nie zastąpi swoich bardziej popularnych konkurentów. Dlatego też właściciele smart TV od Samsunga będą mogli zmienić Bixby na Asystenta Google. Oczywiście jest jeden warunek. Telewizor musi być z tego roku. Dzięki temu telewizory te mogą działać jako inteligentny punkt dostępu do smart home opartego na ekosystemie Googe. Ewentualnie wykonywać inne ogólne funkcje Asystenta, takie jak sprawdzanie pogody, przygotowanie notatek i tym podobnych. W ten sposób telewizor może się stać centralnym punktem naszego inteligentnego domu. 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz też: Samsung wyśmiewa Apple za brak ładowarki w nowych iPhone’ach

Jeśli mamy telewizor spełniający te wymagania, to włączenie asystenta jest banalnie proste. Wystarczy uruchomić Asystenta Google na smartfonie i przejść do sekcji głosowej w menu ustawień. Z tego poziomu będzie można podłączyć telewizor. Jak na razie nie wiadomo nic na temat integracji Asystenta Google z innymi produktami firmy. Miejmy jednak nadzieję, że ta również zostanie dodana. Przynajmniej jeśli chodzi o inteligentne lodówki giganta. Dzięki temu mogłyby one pełnić podobną funkcję co telewizor, kiedy przebywamy w kuchni. Kwestią otwartą pozostaje to, czy Samsung całkowicie zrezygnuje z Bixbi, czy też będzie rozwijał swoje rozwiązanie niejako na boku.

Źródło: TechSpot

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.