ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xbox tytuły na wyłączność

Gry studia Bethesda jednak tylko na wyłączność dla Xbox oraz PC

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Od transakcji, w wyniku której Microsoft kupił ZeniMax Studios mija już prawie miesiąc. Emocje po tej informacji jeszcze nie do końca opadły, a branża gier wideo zastanawiała się, co ze zbliżającymi się premierami gier takich studiów jak Bethesda czy id Software. Szef marki Xbox, Phil Spencer, przez jakiś czas nabierał wody w usta i nie reagował na pojawiające się pytania na ten temat. Tym razem jednak otrzymaliśmy od niego jasne stanowisko na temat platformy, na której pojawiać się będą gry ZeniMax Studios w przyszłości.

Xbox zyskał właśnie tytuły na wyłączność, w które posiadacze PS5 będą chcieli zagrać

Xbox tytuły na wyłączność

Ze słów Phila Spencera na temat ekskluzywności gier Bethesdy i innych studiów należących do ZeniMax Studios na pewno nie będą zadowoleni przyszli posiadacze PlayStation 5. Wielu informatorów wspominało wcześniej, że Microsoft planuje traktować wszystkie pozycje jako ekskluzywne dla swoich platform. Teraz otrzymaliśmy potwierdzenie tego, o czym mówili praktycznie wszyscy. Wszystko za sprawą wywiadu, którego udzielił Phil Spencer dla serwisu Kotaku. Potwierdził on między innymi, że Microsoft zamierza respektować czasową wyłączność Deathloop oraz Ghostwire: Tokyo na PS5. Dla fanów PlayStation 5 była to ostatnia dobra wiadomość podczas tego wywiadu. W przyszłości będzie to wyglądało bowiem zupełnie inaczej, a Xbox zyska nowe tytuły na wyłączność. Szef marki Xbox twierdzi, że pojawienie się takich gier, jak The Elder Scrolls VI na konsolach nowej generacji, Xbox Game Pass oraz xCloud pozwoli na odzyskanie zainwestowanych pieniędzy.

Zobacz też: Eksperci przewidują, która konsola nowej generacji osiągnie lepszą sprzedaż w okresie świątecznym

Xbox tytuły na wyłączność

Słowa Phila Spencera nie powinny tak naprawdę nikogo dziwić. Sony wygrało obecną generację właśnie dzięki ekskluzywnym grom, których na Xbox było jak na lekarstwo. Poprzez kupno ZeniMax Studios Microsoft zapewnił sobie takie marki jak The Elder Scrolls, Fallout, Dishonored czy też Wolfenstein. Jak widać, jednym ruchem Microsoft uzyskał dla Xbox coś, czego nie było przez prawie całą obecną generację – tytuły na wyłączność. Na pewno jednak trzeba się spodziewać, że Sony odpowie w znany sobie sposób. Na PlayStation 5 pojawi się wiele ekskluzywnych gier, z nowymi częściami takich hitów jak God of War i The Last of Us na czele. Czy posiadanie przez Microsoft takich IP jak Elder Scrolls i Fallout pozwoli na wygranie nadchodzącej generacji konsol?

Źródło: Kotaku

Sprawdź najnowsze wpisy