Dominacja Samsunga – inaczej nie da się określić wyników, które pokazują liczbę smartfonów, która trafiła na rynek. Mowa tutaj jednak o dość specyficznym, a przynajmniej jeszcze tak uznawanym, segmencie. Chodzi oczywiście o wspomniane w tytule 5G. Jeżeli chodzi o zachodnią Europę, to Samsung wysłał do niej najwięcej smartfonów, które potrafią obsługiwać już nowy format.

Dominacja Samsunga – 5G „robi swoje”

dominacja Samsunga
Samsung

Jeszcze niedawno o 5G mówiło się stosunkowo niewiele. Pierwsze modemy, które potrafiły obsługiwać taką sieć, lądowały we flagowcach, które dla większości, były niedostępne ze względów finansowych. Można było nawet powiedzieć, że 5G było w zeszłym roku jeszcze czymś „dla elit”. Teraz bardzo dużo się zmieniło, bo smartfony, które obsługują 5G są już tańsze, a modemy trafiają coraz częściej do średniej półki. Z czasem zaczną być już standardem, a ceny (miejmy nadzieję), odrobinę spadną. Widać, że producenci „stawiają na 5G”. Widać to było na ostatniej prezentacji Apple, gdzie zachwalano ten format, choć głównie jako ten „najszybszy” i bez wdawania się w szczegóły. 5G stało się synonimem szybkiego Internetu i tyle. A Samsung wie o tym najlepiej.

Pierwsza połowa tego roku to całkowita dominacja Samsunga nad innymi markami w Europie, jeżeli chodzi o liczbę smartfonów z 5G, które trafiły na rynek. Według Strategy Analytics, marka zagarnęła dla siebie aż 88 procent rynku. Oczywiście nie oznacza to, że użytkownicy kupowali smartfony z obsługą sieci 5G tylko od Samsunga. Taki wynik jednak pokazuje, że to Samsung najmocniej wierzy w 5G lub też chce być najbardziej widocznym producentem pod tym względem. Mimo to, smartfony z 5G na pokładzie to dalej ułamek wszystkich innych. W pierwszym półroczu 2020 roku stanowiły one jedynie 7 procent całości.

Zobacz też: Android Auto z aplikacjami firm trzecich – Google otwiera się na developerów.

Rozwój 5G dopiero przed nami, ale widać, że producenci smartfonów już się do niego przygotowują. Teraz można tylko czekać na to, aż urządzenia z odpowiednimi modemami, będą tańsze.

Źródło: GizmoChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.