Szybki internet jest niemal równie ważny dla przyszłości gospodarki co szybkie drogi. Dlatego tak istotne jest wdrożenie sieci 5G dla poszczególnych państw. Biorąc pod uwagę wysokie zainteresowanie nową technologią i liczbę dostawców tego rozwiązania, którą można policzyć na palcach jednej ręki wykluczanie kogokolwiek z przetargu może doprowadzić do licznych opóźnień. Natomiast jedną z podstawowych zasad rozwoju gospodarczego jest to, że kto stoi w miejscu, ten się cofa.

Hiszpania nie wykluczy Huaweia

Hiszpania nie wykluczy Huaweia

Świetnie to rozumie premier Hiszpanii. Ostatnio obiecał, że jeszcze przed końcem bieżącego roku aż 75% powierzchni jego kraju będzie w zasięgu sieci 5G. Aby to osiągnąć tamtejszy rząd zamierza współpracować ze wszystkimi dostawcami i operatorami.

Telefónica, jedna z głównych hiszpańskich firm technologicznych, zagwarantowała, że do końca tego roku 75 proc. terytorium Hiszpanii będzie miało dostęp do technologii 5G. Działamy także z wieloma zagranicznymi firmami, nie tylko z Huawei, ale także z Nokią i innymi europejskimi oraz amerykańskimi dostawcami. I nadal będziemy polegać na różnych technologiach. Chcemy zawierać sojusze z różnymi operatorami i dostawcami, nie tylko z naszego kontynentu, ale także z Chin.

— Powiedział.

Zobacz też: Allegro Smart! za darmo dla studentów i dodatkowe zniżki na usługi

Co więcej, Hiszpania nie będzie w tych staraniach całkowicie sama. Chodzi tu o współpracę z Portugalią. Te obydwa kraje chcą uczynić z Półwyspu Iberyjskiego transkontynentalne centrum przesytu danych. Warto tu przypomnieć, że właśnie ten region ma być punktem łączącym Europę i Amerykę Północną nowym, jeszcze wydajniejszym, światłowodem. Sieć nowej generacji może pomóc im się odnaleźć w nowej roli potentatów wymiany informacji. 

Źródło: Huawei

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.