ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Eksperci przewidują, która konsola nowej generacji osiągnie lepszą sprzedaż w okresie świątecznym

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Od czasu trafienia nowych konsol do oficjalnej sprzedaży, analitycy na całym świecie zastanawiają się nad tym, która z nich osiągnie większy sukces. Zarówno Microsoft, jak i Sony chwalą się, że ich najnowsze urządzenia osiągają świetne wyniki w przedsprzedaży. Niestety, ale użytkownicy nie wiedzą tak naprawdę, ile sztuk konsol trafiło do sprzedaży. W wyniku tego nadal nie mamy choćby najmniejszej podpowiedzi na pytanie, kto tym razem wygra wojnę konsol?

Eksperci przewidują, że Xbox Series X sprzeda się lepiej niż PlayStation 5

sprzedaż konsol nowej generacji

Odpowiedzi na wyżej zadane pytanie nie poznamy z pewnością przez kilka najbliższych lat, ale analitycy już zastanawiają się nad tym, kto wygra najnowszą generację. Wiadomo, że gracze mają swoich faworytów, a wiąże się to przede wszystkim z zakupioną wcześniej platformą. Trudno spodziewać się, że posiadając bogatą bibliotekę gier na PS4 lub Xbox One użytkownik tej konsoli zrezygnuje z nich i kupi konkurencyjną konstrukcję. Należy pamiętać również, że PlayStation 4 sprzedało się dwukrotnie lepiej od konsoli Microsoftu. Z pewnością wiele osób podziela opinię, że obecna generacja skończy się w podobny sposób. Innego zdania są jednak eksperci do spraw SEO (search engine optimization) z firmy The Hoth. Pracownicy firmy przebadali zainteresowanie konsolami w sieci. Z ich analizy wyszło, że to właśnie Xbox Series S/X cieszą się większą popularnością aniżeli PlayStation 5. To właśnie na tej podstawie stwierdzili oni, że to konsola Microsoftu sprzeda się lepiej w okresie do Świąt Bożego Narodzenia.

Zobacz też: Jeff Grubb sprawdził, jakie temperatury osiąga Xbox Series X

sprzedaż konsol nowej generacji

Innego zdania jest jeden z analityków z NPD – Mat Piscatella. Według niego w kresie Bożego Narodzenia żadna z tych konsoli nie okaże się najczęściej kupowanym urządzeniem. Pałeczkę pierwszeństwa przejmie bowiem Nintendo Switch, a urządzenie będzie najczęściej wybieranym sprzętem dla graczy. Będzie to spowodowane w głównej mierze słabą dostępnością Xbox Series X oraz PlayStation 5 na całym świecie. Patrząc na wielokrotnie pojawiające się informacje o wyprzedanych egzemplarzach tych dwóch konsol, może być w tym ziarno prawdy. Pozostaje tylko z niecierpliwością czekać na zbliżającą się wielkimi krokami premierę obydwu urządzeń.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy