Cardboard dla LG G3

Część z Was z pewnością słyszała o Google Cardboard. Tym, którzy nie spotkali się z gadżetem od Google już śpieszę z wyjaśnieniem. Google Cardboard to nic innego jak zestaw „złóż to sam”. Składa się on z kilku elementów m.in.: kartonowej obudowy, soczewki oraz magnetycznego suwaka. Całość wygląda jak zmyślnie złożone kartonowe pudełko, ale jego zastosowanie jest dużo bardziej rozbudowane niż materiał z jakiego został wykonany.

Głównym zadaniem Cardboard’a jest prezentowanie rozszerzonej rzeczywistości, czyli innymi słowy wyświetlanie obrazu w technologii 3D. Najtańsze tego typu gadżety możemy zakupić już od 15zł. Okulary 3D dla smartfona cieszą się dość dużą popularnością. Przyznam szczerze, że zafascynowany działaniem tego prostego urządzenia sam nabyłem jedną sztukę i muszę przyznać, że efekt w stosunku do włożonych środków jest bardzo zadowalający.

Sukcesem Google Cardboard zainteresowała się firma LG. Wraz z gigantem z Mountain View postanowiła stworzyć coś w stylu GC, ale dedykowanego dla modelu G3. Gadżet cechuje się lepszym wykonaniem, materiałami oraz mniejszą wadliwością (najczęściej spowodowaną przez niedokładne złożenie). Poza wykonaniem istotną różnicą pomiędzy oboma sprzętami jest umieszczenie przycisków regulacji głośności z tyłu „okularów” a nie tak jak było do tej pory z boku. Z perspektywy posiadacza Cardboard’a przyznam szczerze, że ta kosmetyczna zmiana może mieć duże znaczenie dla użytkowników, bo przy takich gadżetach każdy szczegół ma znaczenie.

 

 

Google Cardboard dla LG G3 raczej nie będzie pozycją obowiązkową dla wszystkich użytkowników. Jego realny sukces zależy od ceny. Jeśli nie będzie ona zbyt wygórowana w stosunku do kartonowej wersji dedykowane akcesorium ma szansę zdobyć uznanie wśród użytkowników LG G3.

Przedstawiciele Google skomentowali sprawę w typowy dla siebie sposób. Andrew Natker, manager produktu Google Carboard powiedział: „Wprowadzając Google Cardboard chcieliśmy zapewnić użytkownikom urządzeń mobilnych dostęp do fascynujących odczuć. Bardzo podoba nam się projekt rozszerzonej wirtualnej rzeczywistości dla modelu G3 i cieszymy się, że deweloperzy tworzą innowacyjne aplikacje bazujące na Google Cardboard. Właśnie dzięki nim rzeczywistość rozszerzona staje się bardziej dostępna.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz