ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
temperatury Xbox Series X

Jeff Grubb sprawdził, jakie temperatury osiąga Xbox Series X

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Od czasu oficjalnej prezentacji obydwu konsol nowej generacji, w sieci co chwilę pojawiają się nowe doniesienia na ich temat. Jednym z nich była informacja, jakoby Xbox Series X miało bardzo duże problemy z generowanym ciepłem. Według plotek zastosowany przez Microsoft układ chłodzenia miał nie spełniać swojej roli w dostatecznym stopniu. Jak się jednak okazuje, plotki te były nieprawdziwe.

Temperatury Xbox Series X wcale nie są tak wysokie, jak wskazywały na to plotki

temperatury Xbox Series X

Na początku należy zaznaczyć, że przeprowadzone testy nie są idealne i dziennikarz nie był w stanie sprawdzić temperatury wszystkich podzespołów. Zamiast tego, Jeff Grubb z VentureBeat skoncentrował się na zmierzeniu, jaka temperatura występuje wewnątrz obudowy pod różnymi obciążeniami. Skupił się on na wyłącznie na pomiarach otworu wentylacyjnego, gdzie umieścił czujnik termometru termoparowego. Jeff Grubb zaznacza, że dla porównania wykonał identyczny test dla najmocniejszych wersji konsol poprzedniej generacji – PlayStation 4 Pro oraz Xbox One X. Do wykonania testu dziennikarz wykorzystał grę Hitman 2. Najpierw włączył konsolę na 30 minut, następnie odpalił wyżej wymieniony tytuł i grał przez 10 minut. Wyniki pomiarów jasno pokazują, że Xbox Series X notuje niższe temperatury niż najmocniejsze konsole poprzedniej generacji. Nic jednak dziwnego, bowiem nowy next-gen Microsoftu wyposażony jest zapewne w wydajniejszy układ chłodzenia.

Wyniki testów temperatury dla Xbox Series X:

  • Xbox Series X (najwyższa temperatura): 50,4oC
  • Xbox Series X (średnia temperatura): 47,7oC
  • Xbox Series X (najniższa temperatura): 38,9oC
  • Xbox One X (najwyższa temperatura): 54,5oC
  • Xbox One X (średnia temperatura): 52,1oC
  • Xbox One X (najniższa temperatura): 50oC
  • PlayStation 4 Pro (najwyższa temperatura): 65oC
  • PlayStation 4 Pro (średnia temperatura): 62,5oC
  • PlayStation 4 Pro (najniższa temperatura): 60,1oC

Zobacz też: Pamięci RAM oraz dyski SSD będą tańsze. Analitycy nie mają złudzeń

Dla porównania Jeff Grubb wykonał identyczny test również na komputerze stacjonarnym, wyposażonym w procesor Ryzen 9 3900XT oraz kartę graficzną GeForce RTX 3080. Jak można się było domyślić, PC osiągnął najniższe temperatury na wylocie powietrza. Maksymalna temperatura wyniosła 44,1oC, najniższa 32,1oC, a średnia temperatura wyniosła 35,5oC. Oczywiście należy pamiętać, że komputer wyposażony jest w większą ilość wentylatorów. Niemniej jednak osiągnięte przez Jeffa Grubba wartości dla Xbox Series X pokazują, że Microsoft wykonał świetną robotę jeśli chodzi o chłodzenie nowej konsoli. Teraz pozostaje tylko czekać na podobne testy PlayStation 5.

Źródło: VentureBeat

Sprawdź najnowsze wpisy