Powerbank to w założeniu zewnętrzny akumulator, który potrafi przekazywać nagromadzoną energię innym urządzeniom poprzez port USB i zgodnie z jego standardami. Obecność USB-A jest więc w nim jak najbardziej uzasadniona. Podobnie jak micro USB — w końcu jakoś zapasy energii trzeba uzupełnić. Warto więc móc użyć ładowarki smartfona w tym celu. USB-C zyskało na popularności? To świetnie! Również go wstawmy. Latarka? W sumie mała dioda zmieści diodę do obudowy bez większego problemu, a urządzenie zyska na funkcjonalności. Niektóre powerbanki mają nawet porty do przewodów akumulatorowych auta. W końcu skoro mamy zapas energii, a nasz akumulator właśnie padł to, czemu by tego nie wykorzystać? Wszystko jak najbardziej się zgadza. Potrzebna nam energia — sięgamy po powerbank. I tu wchodzi powerbank z HDMI. Tylko po co?

Powerbank z HDMI 

Powerbank z HDMI

Firma ZMI odpowiada na to pytanie. Co więcej, ta odpowiedź ma sens. Producent wprowadził właśnie na rynek dość ciekawą konstrukcję. Jego bank energii oferuje pojemność 10 Ah i moc wyjściową do 50 W oraz wyżej wspomniane HDMI. Wedle jego zapewnień jest on w stanie naładować od zera do pełna XIaomi Mi 10 Pro w zaledwie 50 minut. Dodatkowo sam również szybko odzyskuje soki, jeśli jest podpięty do szybkiej ładowarki za pośrednictwem USB-C. No dobrze, ale co z tym nieszczęsnym HDMI? Otóż szybkie ładowanie to nie jest jedyna zaleta tego portu. Jego główną zaletą jest Hub USB. To wszystko razem daje dość ciekawe możliwości.

Zobacz też: Będzie nowy sezon serialu „Dexter”. Michael C. Hall powróci w tytułowej roli

Teoretycznie można więc podpiąć smartfona do powerbanku i jednocześnie przesyłać z niego obraz do monitora lub projektora. Niestety, producent nie pochwalił się, czy sam powerbank ma jakąś namiastkę systemu operacyjnego. W takim wypadku możliwe byłoby bowiem podpięcie pendrive z filmem i oglądanie go na podpiętym monitorze. Natomiast sam monitor bez problemu mógłby być zasilany właśnie z banku energii. 50 W mocy to wartość w pełni wystarczająca. Warto jednak pamiętać, że ta funkcjonalność to jedynie moje spekulacje. Producent nie był bowiem zbyt wylewny podczas prezentacji. Być może dowiemy się więcej w dniu premiery sklepowej. Ta ma mieć miejsce 21 października. Powerbank z HDMI został wyceniony na 299 juanów, czyli około 173 PLN.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.