Amerykański producent rozpoczyna tegoroczną ofensywę dwoma prostymi modelami: DEFY MINI i MOTOLUXE. Te dwa low-endy oparte o ostatnie wydanie Gingerbreda nie będą potworami mocy, ale wydają się ciekawą ofertą dla operatorów do sprzedaży w niższych abonamentach za „złotówkę”.

Znana już z chińskiego rynku MOTOLUXE jest ciekawszą z pary pod względem technologicznym. Oferuje 800MHz procesor Qualcomm MSM7227T, leciwą konstrukcję znaną chociażby z Samsung Galaxy Ace. Interfejs Androida 2.3.7 oglądać będziemy w tym przypadku na ekranie TFT o przekątnej liczącej 4 cale i rozdzielczości 480×854. Pamięć RAM kształtuję się na poziomie 512MB, natomiast ROM to 1GB rozszerzalna poprzez slot microSDHC. Na pokładzie znajdą się również standardowe już a-GPS, Bluetooth 3.0, WI-FI b/g/n, radio FM i złącze mini jack 3,5mm. Oczko aparatu oferuje 8MP matrycę z autofokusem i doświetleniem LED.  Znajdziemy też kamerę 0,3MP na froncie przeznaczoną do video-rozmów. Bateria ma pojemność 1390 mAh.

Drugą propozycją na ten rok jest DEFY MINI, kompaktowy smartfon pozwalający zapomnieć użytkownikowi o problemach z zachlapaniem, czy zabrudzeniem, potwierdza to certyfikat IP67. Ten model pracuje w oparciu o układ główny MSM7227 taktowany na 600MHz, współpracujący z pamięcią RAM i ROM o wielkościach po 512MB każda. Wielodotykowy ekran ma przekątną 3,2” i rozdzielczość 320×480. Mały pancernik zapewnia również moduły takie jak: WI-FI b/i/g/n, Bluetooth 2.1+EDR, czy slot microSDHC. Tylna kamera wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 5MP, pochwalić się może również doświetleniem LED. Podobnie jak w przypadku MOTOLUXE i tu wykonywać można video połączenia. Mocną stroną tego smartfona wydaje się być bateria o pojemności aż 1650 mAh, która z pewnością zapewni rozsądny czas użytkowania.

Oczywistym jest że użytkownicy smartfonów z półki high-end nie będą zainteresowani żadnym z powyższych. Co jednak sądzą właściciele takich modeli jak GT-540 Swift, czy Wildfire? Zamienilibyście swoje urządzenia na opisywane?

 

Źródła: pdadb.net, engadget.com, gsmarena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Bialic