ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Premiera OnePlus 8T

OnePlus 8T bez bloatware od Facebooka. To dopiero dobra wiadomość!

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

OnePlus to bardzo popularna firma, którą ceni sobie wielu miłośników smartfonów. Wczoraj do jej oferty dołączył wyczekiwany OnePlus 8T, będący flagowcem z krwi i kości. Urządzenie zostało przyjęte bardzo ciepło, a dziś dowiedzieliśmy się, że trafi do sklepów bez bloatware od Facebooka. To aspekt, który z pewnością jeszcze bardziej poprawi pozycję tego smartfona w oczach wielu użytkowników.

Bloatware na OnePlusie 8T? Nic z tych rzeczy

oneplus 8t bloatware

Bloatware to nic innego, jak aplikacje domyślnie zainstalowane na smartfonach przez ich producentów. Takich pozycji zazwyczaj nie można usunąć, przez co wielu użytkowników na nie narzeka, bo zabierają cenne miejsce i zaśmiecają telefon. Dobra wiadomość jest taka, że jedyną aplikacją na OnePlusie 8T spoza portfolio Google i OnePlusa będzie Netflix, choć tylko z uwagi na wsparcie dla technologii HDR.

Zobacz także: Android 11 dla serii OnePlus 7 jest tuż za rogiem – wiemy, kiedy zostanie wydany

To z kolei oznacza, że na najnowszym flagowcu lubianej firmy nie znajdziemy aplikacji od Facebooka. Co prawda na starszych modelach można je było bez problemu odinstalować, choć usług Facebooka działających w tle już nie. Jak nietrudno się domyślić, drażniło to wiele osób, dlatego OnePlus postanowił posłuchać głosu swoich klientów i tym samym oczyścił OnePlusa 8T z oprogramowania firmy Marka Zuckerberga. Taka postawa bez wątpienia zasługuje na pochwałę – w końcu nie każdy producent zdecydowałby się na ten krok, bo wiąże się on z utratą pokaźnej sumy pieniędzy. Marki przecież nie wgrywają aplikacji firm trzecich za darmo.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy