sony-xperia-z4-curved-concept-design

Spekulacje na temat specyfikacji nowego flagowca od Sony trwają od dawna. Do tej pory dostępne były tylko rożnego rodzaju przecieki. Dziś w GeekBench został dostrzeżony nowy smartfon.

Jak widzimy na zrzucie ekranu Sony ukrywa nazwę modelu stosując prawdopodobnie losowy ciąg znaków i cyfr. Jednakże podane informacje mogą wskazywać właśnie na Xperie Z4.

xperia z4 leak

Potwierdzają się zatem informacje na temat procesora. MSM8994 to nazwa kodowa nowego chipu od Qualcomma – Snapdragon 810. Ta 64-bitowa, 8 rdzeniowa jednostka oparta jest na architekturze big.LITTLE, która pozwala działać jednocześnie tylko jednej grupie czterech rdzeni. Na zrzucie widać taktowanie procesora 1,55, jest to najwyższa wartość taktowania słabszych rdzeni Cortex-A53. Benchmark albo błędnie odczytał wartość taktowania , lub telefon był testowany tylko na wolniejszych rdzeniach.

Potwierdza się także ilość pamięci ram, czyli 3 GB. Nad pracą smartfona będzie czuwał Android w wersji 5.0.2.

Pomimo że GeekBench skupia się tylko na procesorze wiemy także w jaki układ graficzny zostanie umieszczony w nowym produkcie Sony. Adreno 430, bo o nim mowa, ma być o 30% szybszy od układów graficznych umieszczonych w smartfonach z 2014 roku. Natomiast nadal tajemnicą zostaje wielkość i rozdzielczość wyświetlacza. Mówi się o ekranie 5,2 lub 5,5 cala o rozdzielczości Full HD bądź QHD. Nie potwierdzona jest także matryca aparatu o rozdzielczości 21 MPx.

Czekacie na nowego flagowca Sony? Myślicie że producent może jeszcze czymś Nas zaskoczyć?

Źródło: androidpit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Melerski