sony siedziba logo

 

Targi Mobile World Congress tuż za rogiem. Za niecały miesiąc poznamy kolejne ważne urządzenia z Androidem, wśród nich kilka flagowych modeli. Jednak jedno jest pewne, Sony z pewnością nie szykuje nic wielkiego do Barcelony i to może po części ujawniać nie najlepszą sytuację finansową Japończyków.

 

Na premierę Xperii Z4 poczekamy – to dla wielu dobry znak, powrót do rocznego piastowania funkcji przez flagowe urządzenia z pewnością podniesie prestiż tego segmentu w Sony. Niemniej jednak Japończycy na rynku mobilnym nie radzą sobie najlepiej. Widać to po coraz gorszej pozycji w rankingu oraz stratach przynoszonych całej firmie. Taki rozwój sytuacji spowodował, że w Sieci coraz częściej można przeczytać, iż Sony rozważa zamknięcie oddziału zajmującego się tworzeniem mobilnych urządzeń. Taki scenariusz nabiera na sile jeżeli przypomnimy sobie o oficjalnych planach Sony na skupieniu się na urządzeniach z niższej półki. No cóż, czy ktokolwiek zauważył sukces któregoś z nich?

 

Sony, niegdyś Sony Ericsson, marka legendarna, ale teraz niestety pod wpływem chińskiego naporu coraz częściej zmuszana jest do radykalnych działań. Jednak zostawmy na razie najgorsze scenariusze i po prostu przeżyjmy Mobile World Congress bez Japończyków.

 

 

źródło: XperiaBlog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.